Фермер зі Львівщини налагодив переробку олійних

logo


Фермер зі Львівщини налагодив переробку олійних

соняшник

Через блокування росією українського експорту, агровиробники шукають альтернативи збуту вирощеної продукції. Зокрема, розвивають переробку зерна на продукцію з більшою доданою вартістю. Про це повідомила пресслужба Програми USAID АГРО.

Так, фермер зі Львівщини Андрій Войтенко, керівник господарства ТОВ «ВАМ АГРО», яке спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, планує налагодити переробку олійних.

«Ми хочемо закупити обладнання для переробки соняшника, сої, ріпаку на олію.Для переробки буде застосовуватись своя сировина, що дозволить значно зменшити затрати», — розповів аграрій.

Фермер уважно слідкує за світовими тенденціями на аграрних ринках та визначає пріоритетні напрямки. Через зміни попиту населення на продовольчі товари пан Андрій Войтенко вбачає потенціал у вирощуванні сої та переробці на олію.

«Місткість українського ринку соєвої олії є достатньо високою, оскільки попит на неї щорічно зростає, а значна конкуренціясеред виробників відсутня», — розповів власник підприємства.

Реалізувати готову продукцію фермер планує як на ринку України, так і в майбутньому на міжнародному ринку в країнах ЄС, оскільки підприємство має для цього вигідне географічне розташування.

Окрім суто аграрних проєктів, фермер також має плани соціального напрямку для покращення життя громади. Так, попри війну пан Андрій планує будівництво сімейного розважального зоопарку.

Позначки:соняшник, ріпак, переробка, Львівська область