Фотовиставка у Львові привертає увагу до проблем жінок

logo
148610_fotovistavka_u_lvovi_privertae_uvagu_do_p.jpeg


11:00 8 листопада 2017 р.

Експозиція «Без рожевих окулярів» триватиме в Палаці мистецтв до 14 листопада.

У Львівській ОДА повідомили у середу, 8 листопада, що напередодні в Палаці мистецтв стартувала фотовиставка чорно-білого портрету «Без рожевих окулярів», яка триватиме до 14 листопада. В облдержадміністрації також розповіли: «Проект спрямований на те, щоб подолати стійку фобію в суспільстві та ознайомити широкий загал з історіями чарівних жінок різного віку, різних соціальних груп, різного сімейного стану, що живуть із діагнозом – рак. Участь у відкритті взяв заступник директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько, заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль та консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак».  

Зокрема, заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Андрій Васько зазначив: «Зберегти життя та його подовжити можна тільки шляхом ранньої діагностики. Лікування на пізніх стадіях дуже дороговартісне. Навіть профілактичні заходи щодо попередження цього захворювання – мало дієві. Дивлячись на вас, інші жінки отримують впевненість у завтрашньому дні, дізнаються про таку проблему та задумаються над діагностикою. Варто, щоб кожен присутній доніс цю ідею до своїх близьких, родичів, знайомих та розповів про можливість обстежитись. Це буде великим досягненням».

В облдержадміністрації також повідомили: «Ідея проекту виникла декілька років тому у засновника БФ «Рожева Стрічка України» Ольги Фещенко, що й вона є пацієнткою та живе з діагнозом РМЗ. Ця ідея сформувалася після 20 жовтня 2016 року, коли багато жінок вирішили відверто заявити про свій діагноз, долучившись до вернісажу мистецьких робіт». 

«4 лютого 2017 року відбулось відкриття вернісажу в Києві в Мистецькому центрі «Локація», далі виставка перемістилась в  Луцьк. До всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози 20 жовтня 2017 року розширену виставку чорно-білих портретів побачили кияни та гості столиці України в парку імені Тараса Шевченка. До проекту весь час долучаються нові  учасниці з різних регіонів України. Зараз їх вже майже 60. В тому числі семеро жінок – зі Львова», – поінформували також в облдержадміністрації.

«У межах виставки «Без рожевих окулярів» відбулася презентація проекту «Намалюй мені завтра», де жінки продемонстрували сукні, розмальовані для них художниками з Польщі та України. Учасники мали змогу задати питання фаховим лікарям та  психологам. Захід організували ГО «Афіна. Жінки проти раку» та БФ «Рожева Стрічка України» за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА», – повідомили також у прес-службі Львівської облдержадміністрації.


А поділитися?