Гаряче водопостачання у Львові обмежили через відсутність компенсації державою тепловикам

logo


Не встиг в душ до 23:00, чекай до ранку. Із 2 червня в місті гарячу воду даватимуть по годинах. Виконком Львівської міськради вирішив обмежити цю послугу до 18-ти годин на добу. Тож у нічний час, з 23:00 до 5 ранку, доведеться обходитись холодною. Таке рішення мотивують тим, що тепловикам занадто дорого нагрівати воду між опалювальними сезонами. Водночас бракує коштів, аби розрахуватись за газ. Держава не відшкодовує підприємствам послуги, надані пільговикам.

І так щодня аж до опалювального сезону. Львів’яни з гумором сприймають новий графік.

«Повідомили, коли опалення буде, тобто взимку, то буде цілодобове, а зараз є річка, озеро, купайтесь, загорайте», – радить львів’янка пані Валентина.

«Чукча каже: скільки тої зими, а українець: скільки того літа. Коли тепло, нема води», – жартує львів’янин пан Петро.

У «Львівтеплоенерго» порахували: заледве два відсотки мешканців користуються теплою водою вночі. А от нагрівати її доволі дорого. «Послуга є нерентабельною через значні понаднормові втрати, які подекуди сягають 50-ти відсотків», ― пояснює начальник управління інженерного господарства Олександр Одинець. Вже зараз «Львівтеплоенерго» має понад 200 мільйонів гривень боргу за газ. Сезонна економія дозволить заощадити 11 мільйонів. Це дозволить оплатити паливо хоча б частково.

«Бо якщо ми не будемо цього здійснювати, за значну заборгованість нам відключать споживання природного газу і споживачі повністю залишаться без гарячої води», ― повідомив заступник директора «Львівтеплоенерго» Богдан Камінський.

Та в Ратуші твердять: гарячу воду давали б цілодобово, якби уряд не затримував відшкодувань за пільги та субсидії.

«На сьогоднішній день борг складає 600 мільйонів. З них нашим комунальним підприємствам ― «Львівтеплоенерго» і «Залізничтеплоенерго» ― держава винна 323 мільйона, розповів директор міського департаменту фінансової політики Олег Іщук.

І впливає це не лише на подачу гарячої води. Міським ЛКП держава заборгувала 40 мільйонів гривень. Це може вдарити по найболючішому ― вивозу сміття. Адже комунальники не можуть розрахуватись із перевізниками. Єдина втішна новина: холодна вода буде точно. «Львівводоканал» у п’ятницю отримав гроші від уряду.