“Hair for share”: як у Львові почали виготовляти перуки для онкохворих дітей, які втратили своє волосся

logo


Наприкінці грудня 2018 року шестеро львів’янок об’єдналися навколо унікального проекту “Hair for share”, щоби допомогти онкохворим діткам, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії.

Журналіст 032.ua поспілкувався з Анастасією Набоковою, однією із організаторів ініціативи “Haire for Share” та дізнався, яким чином в Україні почали виготовляти особливі перуки.

У кожного своя історія

“Нас шестеро дівчат і в кожного якась своя історія, чому ми захотіли це робити.Немає однієї унікальної розповіді, яка би нам усім підійшла. Проте нас фактично об’єднав Український католицький університет. Четверо людей з команди закінчили соціальну педагогіку, одна – богослов’я, а ще одна – працювала в інформаційному відділі зовнішніх зв’язків”, – розповідає Анастасія Набокова.

За словами львів’янки, двоє дівчат із команди волонтерили в гематологічному відділенні Чорнобильської лікарні у Львові, де лежать дітки з лейкемією.

“Дівчата давно про це думали, що було би добре допомогти дітям іншим способом, не тільки лікуванням. Так ця ідея їх переслідувала, вони її виношували. І так зійшлися зорі, що в певний момент ми разом об’єдналися навколо цієї ідеї і вирішили зробити перуку”, – згадує активістка.

Все почалося з однієї перуки

Анастасія Набокова хотіла віддати своє волосся, проте не знала, чи існує у Львові відповідна організація. Тоді дівчина зідзвонилася з подругою, яка теж хотіла пожертвувати волосся. На відповідь коліжанки, що такої організації вона не знайшла, Анастасія сказала: “Не проблема, зробимо перуку самі!”.

“Тоді ми почали дізнаватися, скільки потрібно волосся, шукати майстра. Спочатку ми планували зробити одну перуку, адже своє волосся пожертвували четверо дівчат (на одну перуку в середньому потрібне волосся 4-5 людей). Потім подумали, та чому одну – давайте зробимо десять. А через попит, який виник в Фейсбуці, ми зрозуміли, що бажаючих насправді набагато більше, тому й вирішили влаштувати безстрокову акцію”, – пояснила дівчина.

Дружні майстрині та унікальна робота

Волосся збирають по всій Україні, а у Львові, Києві та Тернополі є дружні перукарі та салони, які погодилися безкоштовно підстригати волосся чоловікам і жінкам задля цієї мети. Потім організаторки акції “Hair for share” забирають волосся та пересилають його майстриням, які вже виготовляють перуки.

“Першочергово домовлялися з Інною Костьоловою, яка погодилася робити нам перуки за значно меншою ціною ніж на ринку. Вонадуже відкрита людина, протягом трьох місяців нас консультувала, бо ми мали ідею, але не знали, як її реалізувати”, – згадує Анастасія Набокова.

Дівчина зауважує, що виготовлення перуки – дуже унікальна і делікатна робота, адже вона має багато своїх нюансів. По-перше, волосся лише однієї людини недостатньо на одну перуку. До того ж, потрібно його групувати, не тільки по кольорах, а й по структурі.

“Також групуємо нефарбоване волосся та фарбоване. Меншим діткам стараємося виготовляти перуки з нефарбованого волосся, а підліткам даємо і з фарбованого. Адже в менших може бути алергічна реакція, а в старших організм міцніший, незважаючи на хімію”, – пояснює співорганізаторка інціативи “Hair for share”.

“Наша мета – допомогти дітям”

Організаторки ініціативи займаються збором волосся та коштів, а також замовляють перуки. Потім ці перуки діткам передають партнери проекту, які давно працюють з онкохворими дітьми і мають їхню базу -“Таблеточки” та благодійний фонд “Крила надії”.

“Ми не маємо на меті знати цих дітей. Ми хочемо допомогти. Якщо є змога бути присутніми при врученні перуки, то ми, звісно, “за”. Але це не є нашою ціллю. У нас є факт, що ми зробили когось щасливішим, і нам цього достатньо. Також ми не робимо акцент лише на Львові та Києві. Потреби є для дітей у всіх містах і ми це для них робимо”, – наголосила Анастасія.

“Підсилили моду на каре”