Хендмейд по-львівськи: як століття тому жінки прикрашали свій одяг

logo


Про моду двадцятого століття ми можемо дізнатися хіба що з газет – і, на щастя, львівські модниці справно нотували усі тренди та модні неденції. Про те, як галичанки самостійно прикрашали своій одяг, дізнаємося з статті “Модні дрібниці”, яку надрукували у львівскому часописі “Нова хата”.

Давні аксесуари

У журналі розповідають про модні прикраси, які часто носили львів’янки у 1937 році. Зокрема це брошки, симпатичні гудзики, стяжки. Тоді в тренді були рослинні орнаменти – галичанки носили аксесуари в формі овочів, фруктів, різних листочків і так далі. Писком моди було знайти аксесуар у натуральних кольорах.

Мода Львова

Шалики і тюлі

Темні пополудневі сукні львів’янки тоді доповнювали яскравим, контрастовим матеріалом, часто в двох кольорах. Приміром, до чорної сукні могли вдягати шарф з червоного й зеленого оксамиту або велюру. “Ті ясні, веселі краски дуже гарно розяснюють темні туалєти”, – пишуть у часописі.

Мода Львова

“До костюмів і спортових плащів носимо цієї зими гачковані шалики, або хустки-апашки. Вони є зроблені з волічки – тому знаменито хоронять шию перед холодом. На шалики вибираємо гарні, свіжі краски. Апашка буде оригінальна й елєґантна, коли її зробимо в виді шахівниці”.

Мода Львова

До вечірніх ж суконь часто додавали як прикрасу квіти – на пояс, плечі, до зачіски. В моді також були широкі вирізи та комірчики усіх видів.

Мода Львова

Більше новин про історію Львова:

Історія Львівського  злодія – століття тому один з львівських грабіжників за адвоката продав свою коханку. 
Первісна будівля вокзалу значно відрізнялася від тієї, яку ми знаємо сьогодні. Проте призначення його приміщень залишилося майже незмінним. У мережі з’явилися унікальні фото столітньої давності.