Як експерти оцінили одну з головних львівських велодоріжок

logo


Львівська асоціація велосипедистів розглянула прогрес будівництва найважливішої велодоріжки — вздовж вулиці Городоцької від Ряшівської до Чернівецької.

Будівництво велодоріжки, як зазначають у ЛАМ, триває від вулиці Ряшівської в напрямку центру. Фотографії зроблені 5.08.16.

Від вул. Ряшівської, непарною стороною Гороцької йде двостороння асфальтована велодоріжка. Вздовж скверу вона суміщена з тротуаром. Тротуар дороблять в рамках реконструкції скверу, який зараз триває. Далі велодоріжка і тротуар розділяються і велодоріжка йде вздовж дороги, а тротуар у затишному захисті дерев. Це, звичайно, дуже добре, на думку велоекспертів.

За словами Олега Шміда, радника міського голови з питань велоінфраструктури, підняті переїзди через бічні заїзди і на перетині з другорядними вулицями не передбачені. Причиною є те, що проект робили три роки тому.

“Це той випадок, коли наявність паркана є бажаною. Тільки якість його встановлення не дуже тішить. Але тішить те, що велодоріжка надійно відділена від тротуару, тому конфлікту з пішоходами тут не повинно бути”, — пояснюють у ЛАВ.

“Окремо хочеться сказати про якість вкладання асфальту. Він хоч і не вкладався асфальтоукладачем, проте вкладений достатньо рівно. Значно краще, ніж на вул. Чорновола і Стрийській”, — вважають велосипедисти.

У асоціації зауважують, що їх насторожила ситуація з проходженням велодоріжки через кишеню зупинки громадського транспорту біля підземного переходу. “Виглядає так, що велодоріжка на відрізку між Ряшівською і Виговського буде йти через кишені зупинок громадського транспорту…

“Через кишеню пролягати, звичайно, не буде. Сьогодні на комісії з безпеки дорожнього руху винесено питання про реконструкцію кишені. Я хочу, щоб вона була на підвищеній платформі, як на Куліша. Знову ж таки обхід через травник біля будинку мені видається дуже поганим варіантом, тому що мешканці нам не дадуть цього зробити”, — сказав пан Шмід.

Біля будинків №287 і 289 тротуар цілком запаркований автомобілями. “Тут під’їзди будинку виходять на тротуар без окремого заїзду. Це може спонукати пішоходів, особливо мам з коляскою, користуватись велодоріжкою”, — скаржаться велосипедисти.

Ще однією проблематикою цієї велодоріжки є білборди. Однак у мерії запевняють, що їх не буде. Зокрема, двох реклам уже немає.

Велосипедисти звернулись із запитанням про велодоріжку на мосту поблизу мотозаводу. За словами Олега Шміда проектанти заклали ширину тротуарів у 1,5 м і смуги руху у 4 м. Водночас Олег Шмід зараз домагається, щоб тротуари були розширені хоча б до 2,5 м. “У такому випадку тут буде спільний рух”, — зауважив куратор велоінфраструктурних проектів Львова.

У Асоціації натомість вважають оптимальним рішення про смугу руху для автомобілів у 3 м, захищену велосмугу шириною 1,6 м і тротуар у 2 м.

Ще велосипедисти зацікавились варіантами проходження велодоріжки вздовж розв’язки на Левандівку, однак Олег Шмід зізнався, що наразі цією інформацією не володіє.