Як Львів відзначив День єднання? (відео)

logo


image

День Єднання – так тепер називається свято 16-го лютого.

Національні прапори на кожному будинку, жовто-блакитні стрічки на одязі та віра у серцях – так львів’яни зустріли ранок Дня єднання на тлі російської загрози.

Свято для України – нове. Дату 16 лютого обрали невипадково. Нещодавно Росія, без жодних пояснень, стягнула свої війська і техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливість ворожого вторгнення до нашої держави.

Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Відтак, у місті провели урочистості. Перед будівлею Львівської облдержадміністрації зібралися представники обласної, районної й міської влади. А також очільники Львівських управлінь органів МВС.

Та це – не єдина локація. Урочистості до Дня Єднання провели й безпосередньо військовослужбовці, на території Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

Для нас військовослужбовців національної академії сухопутних військ будь-який державний символ є святим, для нас захист батьківщини є святим. Ми будемо робити все для того, аби наша країна лишилася в тих межах, яких вона була до 2014 року, тобто до окупації республіки Крим, а також тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, — розповідає речник Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного Антон Миронович.

Тут, біля найвищого флагштока області зібралися сотні військовиків: як працівників навчального закладу, так і службовці інших військових частин й установ Львівського гарнізону.

В умовах ескалації, ситуації, яка відбувається на Сході нашої держави, на українсько-білоруському кордоні це важливо тому, що показати всім, не тільки нашому суспільству, а й іншим державам, що ми єдині, — зазначає перший заступник начальника західного регіонального управління Держприкордонслужби України Олексій Гавель.

Спільно підняли жовто-синій прапор та виконали Гімн України. А на одному із військових містечок навчального закладу вихованці Академії вибудували символічний обрис мапи України.

Ми повинні показати свою націю сильнішою, і тим самим дати зрозуміти іншим націям, іншим країнам те, що нас не можливо зламати й в разі будь-якого нападу, будь-якого можливого вторгнення ми зможемо дати гідну відсіч і протистояти ворогу, — впевнено заявляє курсантка Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного Марія Майданюк. 

Львів’яни теж розуміють, що в Єдності сила:

День єдності це слово має в собі дуже і дуже глибоке значення. Ми розуміємо, що захід і схід завжди є, були й будуть разом.

Це означає дуже багато. День єдності це не є просто так якби ми прийшли, немає значення, ми всі українці в душі, чи розмовляємо ми російською чи польською чи. Тут в нас у Львові національностей, але вони в душі українці, вони стоять зараз на передовій і захищають Україну.

До слова, окрім підняття прапора та виконання гімну, у день Єднання із Заходу на Схід України вирушив Поїзд Єдності. Символічний потяг провезе прапор України через 12 областей нашої держави від Рахова, що на Закарпатті – до Маріуполя у Донецькій області.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com