Як у карантин працює львівський святковий ярмарок (Фото)

logo


МІСТО

Будиночки з вуличною їжею та різдвяними сувенірами стоять на площі Ринок та біля Оперного театру


Усі фото: Galnet

Від понеділка, 14 грудня, у Львові почав діяти різдвяний ярмарок. Цьогоріч через карантинні обмеження власники будиночків з товаром мають особливі обов’язки: продавці постійно повинні бути у масках і рукавичках, а їжа має бути за спеціальними пластиковими перегородками.

«Маска і пластикова ширма встановлюють психологічний бар’єр між мною і покупцем. Я не сприймаю карантин як щось дієве у боротьбі з вірусом, але є правила і доводиться їх виконувати», – говорить Ігор. Він продає сири, які сам виготовляє.

Про те, чи суттєво менше людей через пандемію гуляють ярмарком, поки, кажуть продавці, говорити зарано. Основний потік покупців припадає на самі свята – з 19 грудня по 13 січня.

Барбара, від ятки якої на усю площу пахне смаженими ковбасками і картоплею фрі розповіла Galnet, що цьогоріч виставила лише один будиночок, хоча торік мала чотири:

«Багато хто не відкрився взагалі, а хто мав по два-три – поставив один. Офіційно посилений карантин з 8 січня, але може бути різне. Можуть завтра сказати, що, наприклад, з 25 грудня. Це лотерея».

З 19 грудня у країні діятимуть нові обмеження і до них, каже Барбара, також готові:

«Продаватимемо уже запаковану їжу, можливо, більше загородимося пластиковими ширмами. Але люди все одно хочуть свята».

Багато людей, говорить жінка, підходять купувати їжу без масок:

«Я зауваження роблю, але змусити їх одягнути маску не можу. Хтось ображається і йде, хтось перепрошує і одягає, а комусь так продаю. Прошу, але змушувати нікого не буду».

Ціни на ярмарку в основному ті самі, що й минулого року. Власники яток кажуть, що бояться піднімати вартість, бо невідомо, чи будуть люди взагалі.

Підписуйтесь на нашTelegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.