Його роботи заряджені суперечливими емоціями: у Львові відкриють виставку Петра Гуменюка

logo


ЛЮДИ

Виставку можна оглянути до 3 жовтня

Джерело фото: фейсбук-сторінка Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького

Завтра, 5 вересня, у Палаці Лозинського відкриють виставку українського художника Петра Гуменюка «Тінь охоронець».

У продовження теми святкування тридцятої річниці нашої незалежної держави, ми хочемо зосередити увагу на тому, як розвивалось та змінювалось сучасне українське мистецтво за цей період, які імена виникали на художній сцені, як ці художники вирішували нові психологічні та політичні задачі, що перед ними поставали. Однією з важливих постатей львівського мистецького середовища є Петро Гуменюк. Народжений у 1957 році, шлях художника він обрав ще в ранньому дитинстві і досі щиро йому відданий. Варто додати, що в розмовах про Петра найчастіші епітети це – справжній, щирий, чесний, – пишуть на сторінці фейсбук-події.

Тіла зображуваних автором персонажів – крихкі, тендітні та ранимі, емоційно навантажені, майже завжди вони перебувають у тісних просторах чи то криївок, чи то майстерень, чи то тюремних камер.

«Неправильні» форми фігур цих персонажів сповнені особистих значень, що будуються на іконографічних референтах. Картини Гуменюка заряджені суперечливими емоціями благоговіння і занепокоєння, чарівності і страху. А переживання, що транслює художник через свої твори – незахищеність та некомфортність, і це недивно, адже альтернативне мистецтво віддзеркалювало певну ідентифікацію автора та стан країни, – додають у галереї.

Джерело фото: фейсбук-сторінка Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького

Назву виставки «Тінь охоронець» організатори пояснюють так:

Тіні підкоряються законам оптики, проте є в них щось, що вислизає від людського розуміння. Тіні є частиною світу, що нас оточує, але вони то з’являються, то зникають з поля зору, швидкоплинні і мінливі. Це знає кожен художник, який хоч раз намагався відобразити в своїй роботі тінь. Сонце неухильно рухається небосхилом, хмари щомиті змінюють форму. І все ж ми звикли до того, що об’єкти нашого світу зберігають свій колір і фактуру, гарантують матеріальність та реальність нашого існування. З тінями інша справа. Вони виходять за межі реального світу. Стародавні греки вірили, що, залишаючи світ живих, людина переходить у царство тіней. І часом саме наявність тіні говорить про матеріальність предмету, бо те, чого не існує, тіні не відкидає. Але це ще не все про Тінь та її зв’язок із Петром.

Відкриття виставки о 14:00. Експозицію можна оглянути до 3 жовтня. Адреса: Львів, вулиця Василя Стефаника, 3.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.