Колектив «Першого Незалежного» не знав, що канал продали холдингу Козака. Вони вимагають відсторонити Романа Любицького

logo


Редакція уточнила, що Любицький лише юридично дотичний до NTA та не має впливу на редакційну політику каналу.

Колектив «Першого Незалежного» не знав, що канал продали холдингу Козака. Вимагають відсторонити Любицького
Колектив «Першого Незалежного» не знав, що канал продали холдингу Козака. Вимагають відсторонити Любицького

Колектив львівського каналу «Перший Незалежний» (NTA) 25 лютого 2021 року повідомив у Facebook, що не знав про продаж телеканалу ТОВ «Медіахолдинг новини», яке створили 100 працівників «каналів Медведчука». NTA засудив рішення директора ПП «НТА», засновника та керівника ТОВ «Тайм медіа» Романа Любицького та закликав відсторонити його.

«Вважаємо неприпустимою будь-яку співпрацю зі структурами, які діють для інтересів країни-агресорки Росії. Цю позицію ми неодноразово публічно озвучували та будемо робити це й надалі в ефірах наших проєктів. Водночас хочемо пояснити, що Роман Любицький – лише юридично дотичний до телеканалу NTA та не має жодного впливу на редакційну політику каналу. Він є директором ПП “НТА”, яке володіє ліцензією на телевізійне мовлення. А увесь контент для телеканалу створює інша юридична особа , – заявили в редакції. – Вимагаємо від власників ПП “НТА” негайної реакції та відсторонення Романа Любицького від займаної посади».

Колектив львівського каналу пояснив, що ще з жовтні 2019 року виробництвом телевізійного контенту NTA займається продакшн ТзОВ «НТА+», засновниками якого є Віталій Крутяков та Наталія Струк. «Саме цей продакшн здійснює виробництво телевізійного контенту, який розміщує на телеканалі NTA, всеукраїнському етері телеканалу “Еспресо” та у соцмережах», – уточнила редакція.

Як писав ДМ, 24 лютого 2021 року працівники медіахолдингу Тараса Козака стали власниками львівського каналу «Перший незалежний». Зокрема, у каналу змінився власник: ним стало ТОВ «Медіахолдинг новини», яке 18 лютого створили 100 працівників «каналів Медведчука». Розмір внеску до статутного фонду склав 375 тисяч гривень, хоча статутний капітал ТОВ «Медіахолдинг новини» складає 100 гривень.

Засновник та керівник ТОВ «Тайм медіа» Роман Любицький, якому належав канал «Перший незалежний», не підтвердив і не спростував інформацію про створення нового інформаційного каналу за участю колишніх співробітників медіахолдингу Тараса Козака, проте уточнив, що більше року шукав покупців для свого каналу.

Новий канал колишні співробітники ZIK, NewsOne та «112» планують запустити в квітні 2021 року. За даними джерел «Детектора медіа», керувати його запуском буде телепродюсер Олексій Семенов, який раніше був продюсером «112 Україна» (2013-2014), NewsOne (2015-2017), Прямого каналу (2017-2019).

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

З 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков – утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно з законодавством. Натомість санкції, на його думку, запроваджують проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. 

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів групи «Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Секретар РНБО Олександр Данілов заявив, що в Україні працює багато антиукраїнських телеканалів і РНБО вводитиме санкції щодо них після отримання відповідних документів. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав, що надані СБУ матеріали, які лягли в основу рішення РНБО про санкції, є цілком достатніми та вичерпними. Дмитро Разумков розповів, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Пан Данілов уточнив, що частина документів про фінансування телеканалів засекречена. 

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.