Люди скаржаться, що слiди вiд укусiв цих комах тепер дуже болючi й не сходять кiлька днiв

logo


14.06.2017 14:08

Люди скаржаться, що слiди вiд укусiв цих комах тепер дуже болючi й не сходять кiлька днiв

Розповiдають, що ранiше таких наслiдкiв укусiв кровопивць у них не було. То що це може бути? Алергiя чи на Львiвщинi з’явилися комарi якогось нового виду?

“Це алергiчна реакцiя на укуси комарiв, називається кулiцидоз, — розповiдає газеті Експрес Ольга Брев’як-Полоцька, ентомолог ДУ “Львiвський обласний лабораторний центр МОЗ України”. — Рiч у тiм, що пiд час укусу комахи видiляють пiд шкiру людини слину зi спецiальною речовиною, на яку зазвичай реагує iмунна система. Якщо ж iмунiтет ослаблений, то можуть утворюватися болючi папули, такi, як пiсля бджолиного укусу, або схожi на опiки, блiдо-рожевого чи i яскраво-червоного забарвлення. Набряк може не сходити кiлька днiв”.

Ентомолог запевняє, що неприємнi наслiдки укусiв комарiв не залежать вiд того, якого саме виду ця комаха, а вiд схильностi людського органiзму до алергiчних реакцiй.

“Вберегтися вiд укусiв комарiв непросто. Адже самицi цих комах можуть вiдчувати запах своєї жертви за кiлометр, — каже далi ентомолог Ольга Брев’як-Полоцька. — До слова, нiмецькi ентомологи визначили, що комарi частiше кусають жiнок пiд час овуляцiї. Цi комахи полюбляють насичену жирами кров. Тим часом американськi ентомологи стверджують, що людська кров iз пiдвищеним вмiстом холестерину теж смакує комарам. Та й кожна людина має свiй запах. На нього також самицi комарiв реагують”.

Медики радять мiсця укусiв комарiв не чiпати, аби не занести iнфекцiю. Щоб позбутися свербежу, можна протерти це мiсце спиртом чи спиртовою настоянкою. “Проте це не всiм однаково допомагає. Можна чайну ложку солi додати до теплої води й таким розчином щогодини протирати мiсце укусу, — радить ентомолог. — Iнколи доводиться звертатися до алергологiв i вживати лiкарськi засоби”.

Богданна МАРТИНИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter