Людина, яка пожертвувала цю землю, пожертвувала її для церкви, – священик про будівництво храму на Валах

logo
20655_ljudina_jaka_pozhertvuvala_cju_zemlju_poz.jpeg


Сьогодні, 5 вересня, на Валах відбувається зустріч ЗМІ з представниками церкви.  Активіст Сергій Чирва вважає, показухою те, що комісія з безпеки руху погодила під’їзд транспорту. “Це фількина грамота, бо ніяка комісія не могла погодити під’їзд вантажного транспорту загалом до об’єктів міста, які регулюються знаками”.

 Чирва каже, що ділянка, яку працівники обгородити є не їхня. “Досить нищити історичний центр міста. Досить нищити зелені зони,” – закликає активіст.

Представник церковної громади Ігор Остяк переконаний, що вони роблять святу справу: “Ми робимо святу справу.  Поїдьте у село Кукільники Галицького району і запитайте у старих людей, що сталося з людьми, які колись валили храми та хрести.”

Пан Ігор каже, що займається цією справою вже півроку.

Сергій Чирва продемонстрував висновок комплексної державної експертизи, де немає дозволу від екологів. “Ми не проти церкви. Будуйте, будуйте, але тільки по законах Божих,” – підкреслює Сергій Чирва. Активіст переконаний, що буде домагатися громадських слухань.

Отець Іван Жук каже, що людина, яка пожертвувала цю землю, пожервувала її для церкви. Тому вважає такі суперечки недоречними. Отець зазначив, що тут буде також і катехитична школа для малозабезпечених.

“Активісти вважають, що ми намагались привласнити цю ділянку. Але це не так. Її обгородили для під’їзду транспорту”, –  стведжує священик.

Нагадаємо, скоро на Валах, де колись працювало панорамне кафе «Казка», мають збудувати храм Святого Миколая УГКЦ. Франківці просять владу заборонити спорудження церкви у цьому місці, адже вали – це зелена зона, громадський простір та історичне місце. Ініціатори будівництва храму такою реакцією людей здивовані.

З початку липня у соцмережах триває активний протест франківчан проти будівництва церкви Святого Миколая на валах. Частина франківців вважає, що у місті вже забагато церков, зокрема греко-католицьких, у центрі міста – катедра, церква при монастирі василіянок, церква у піонерському парку, нова церква біля вокзалу… Інші кажуть, що церкву просто варто перенести в інше місце, а на валах збудувати дитячий майданчик або облаштувати зелену зону та громадський сквер. Більшість погоджуються, що такі питання мали би узгоджувати з громадою, перш ніж приймати рішення.

20 липня 2016 року в Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківська відбулося засідання містобудівної ради, де  представник церви Св. Миколая розповів, що в 2001 році Івано-Франківський виконком дозволив реконструкцію кафе «Казка» ЗАТ «Конкорд».


А поділитися?Вам має сподобатись...