ЛНУ ім. Франка знайшов інвестора для реставрації палацу Бесядецьких

logo


Інвестор отримає у власність два флігелі біля палацу

Адміністрація Львівського національного університету імені Івана Франка веде переговори із приватним інвестором щодо відбудови палацу Бесядецьких у центрі Львова. Хто буде цим інвестором, в університеті поки що не повідомляють.

Про це сьогодні, 30 серпня, під час пресконференції повідомив ректор ЛНУ Володимир Мельник.

За його словами, станом на 1 січня 2022 року вартість реставрації споруди складала 54 мільйонигривень. “Ми таких коштів не маємо, а тому пішли іншим шляхом — через інвестиційну угоду з потенційним інвестором. Ми пройшли довгий шлях з узгодження всіх нормативних документів і зараз йде остаточне погодження щодо початку ремонтно-реставраційних робіт”, – заявив Володимир Мельник.

Він також повідомив, що станом на сьогодні вартість відновлення палацу Бесядецьких зросла ще на 10 мільйонів гривень, тож адміністрація вишу веде перемовини з потенційним інвестором щодо збільшенняфінансування. Навзамін університет, за погодженням з Міносвіти і Мінекономіки, віддасть інвестору флігелі, розташовані праворуч і ліворуч від палацу.

Палац Бесядецьких перебуває в аварійному стані Палац Бесядецьких перебуває в аварійному стані

Палац Бесядецьких передали на баланс ЛНУ ім. І. Франка у 2003 році. За словами ректора, перша проєктно-кошторисна документація, розроблена невдовзі після цього, виявилася недосконалою і не враховувала всіх особливостей розвитку кварталузабудови. Зокрема, вона передбачала надбудову ще одного поверху, але не враховувала того факту, що після зведення по сусідству великого торгового центру, ґрунтові води почали затоплювати підвали палацу Бесядецьких. Тому проєкт відновлення споруди довелось змінювати.

Зараз споруда палацу не використовується Зараз споруда палацу не використовується

Після реставрації університет має намір використовувати палац Бесядецьких для наукової та освітньої діяльності. Як будуть використовуватись приватніфлігелі — наразі невідомо. “Ми домовилися, що в цих флігелях не може бути розважальних закладів, бо ми плануємо облаштувати в палаці навчальний корпус і місце для проведення конференцій”, – заявив Володимир Мельник.

Палац Бесядецьких — пам’ятка архітектури національного значення. Це єдиний збережений донині палац XVIII ст. садибного типу у Львові. Першим власником був доктор медицини Карло Ґарані. 1888 року палац перейшов у власність міста. У радянський час тут розмістили Львівськуобласну наукову бібліотеку. Після проголошення незалежності був віднесений до комунального майна Львівської обласної ради. У 2003 році вона передала приміщення Львівському національному університету імені Івана Франка. 17 жовтня 2008 року набув чинності закон, згідно з яким палац внесено до «Переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації».