Львів: «ЦНАПи змінюють мислення людей», – В. Бартошик(+фото)

logo


На «Арені Львів» триває остання на дискусійна панель V Форуму місцевого самоврядування. Тему дискусії «Адміністративні послуги в ОТГ: перспективи та виклики» обговорюють громадські активісти. Про позитивні та негативні аспекти функціонування Центрів надання адміністративних послуг у Львові в контексті розвитку громад слухачам розповідала співзасновниця Асоціації ЦНАПів Валентина Бартошик.

Фото Олександр Мазуренко

«В органах влади не було такої структури, яка б займалася адмінпослугами, хоча цей напрямок є одним з найважливіших у розвитку громад. Зараз вони є створені.

Перш за все, ми повинні розуміти, що таке «послуга?» Послуга влади спрямована на те, щоб ця влада працювала на клієнта – громаду, яка її обрала для цієї функції. У Львові ми починали, коли не було жодних законодавчих підстав чи амбіцій. ж створені фантастичні умови для цього напрямку – є закон, який декларує і прописує, що потрібно робити. Є багато прикладів реалізації такої роботи, є ресурси, з якими можемо працювати, створювати свій неповторний досвід.

У Львові першим кроком стало визначення послуг, які надаватимуться, окремим стандартом. Наше місто пішло іншим шляхом від решти міст України. Ми вирішили, що ЦНАПи повинні «піти» до громадян. Хотіли, щоб такі центри були в 15-хвилинній доступності до усіх мешканців Львова. маємо 6 ЦНАПів, котрі надають послуги, сектор обслуговує багато людей. Маєм позитивні відгуки. На досягнутому не зупиняємось. Зокрема, плануємо розширюватися, йти за межі Львова, до громад інших міст.

Також успішним для надання адмінпослуг є персонал, з яким працюєте. Якщо не будете якісно підходити до цього питання, то ризикуєте провалити роботу такого центру. У Львові ми забрали з цієї сфери людей, які довго були в системі, натомість взяли нових. Це було ризиковано, але якщо навчати персонал по стандартах, то отримаєте бажаний результат.

Звісно, якщо ми турбуємось про своїх громадян, то є ряд ризиків загрози реформі. Зокрема, на якість послуги впливає робота з реєстрами. Наприклад, послуга реєстрації місця проживання – на жаль, не всі громади, які мають реєстри територіальних громад, можуть надавати цю послугу швидко.

Стандарти роботи повинні бути розроблені, затверджені та мають контролюватися. Громадянин, котрий отримує сервіс належного рівня, починає по-іншому сприймати і розуміти, як має функціонувати влада. ЦНАПи впливають на зміну мислення людей – якщо для нас це, можливо, не буде відчутно, то точно буде відчутно для тих людей, які будуть після нас – наші вихованці, наші діти», – розповіла Валентина Бартошик.

Про це повідомили у Львівській міській раді