Львів’ян закликають сортувати органічне і неорганічне сміття

logo


Львів’ян закликають сортувати сміття на сухі та мокрі відходи. Кажуть, принаймні так кількість того, що потрібно утилізовувати, зменшиться на 30%.

Вранці 23 грудня на площі Ринок намагались привернути увагу львів’ян до сортування відходів. Біля Ратуші двоє людей у масках та захисних костюмах вирішили проаналізувати вміст середньостатистичних сміттєвих пакетів. Прямо на вулиці розібрали два мішки.

«Тут до десяти кілограмів органічних відходів, так само є 10-12 кг неорганічних відходів. Але там все ― пластик, папір, скло», ― каже голова ГО «Центр громадянських ініціатив» Віталій Загайний, який бере участь у акції.

В ідеалі все потрібно сортувати окремо. Однак для початку було б достатньо розділити сміття хоча б на дві фракції ― мокре, тобто органіка, і сухе.

«Насправді, це зовсім не важко, ― каже ще одна учасниця флешмобу Ірина Стахура. ― В моєму домі ми сміття сортуємо навіть на три позиції: окремо органіка, окремо папір, папір і кульки, і окремо ще пляшки».

Віталій Загайний каже, що сортування ― це дешевий та швидкий спосіб полегшити життя міста. Адже наразі немає сортувальних ліній, а будівництво сміттєпереробного заводу займе багато часу.

«За рахунок сортування вдається зменшити загальний обсяг приблизно на третину. 30-35% ― це вже добре. Це означає, якщо ми зараз маємо три фури сміття утилізовувати, то буде тоді не три, а дві. Це вже хороший варіант», ― каже Загайний.

Елементарне сортування сміття дозволить вже і негайно здешевити його вивіз та утилізацію. Голова одного з львівських ОСББ Василь Прусак розповідає: у під’їзді будинку поставив спеціальні ящики для паперу. За місяць мешканці звикли ними користуватись. Згодом голова ОСББ збирає вміст ящиків і здає його до пункту прийому макулатури.

«Таким чином я перевірив, що за місяць часу назбирали 53 кг паперу. Це вийшло 120 гривень, ― каже Василь Прусак. ― І якщо світлодіодна лампочка зараз коштує близько сорока гривень, то три світлодіодних лампочки можна купити».

Тепер в ОСББ думають, як використовувати органічні відходи. Вже порахували: якщо знайдуть їм застосування, то на вивозі сміття заощадять більше 50%.