Львів’янин Ілля Ігнатчук на крок наблизився до своєї мрії ходити

logo


Київські лікарі наблизили 13-річного Іллю Ігнатчука зі Львова на крок до мрії ― встати і піти. У хлопця генетична ламкість кісток. За життя мав понад 30 переломів і вже десять років хлопець не ходить. Та лікарі дали шанс: Іллі порівняли гомілки на обох ногах. Тепер вони мають зростися, а попереду друга операція.

У хлопця недосконалий остогенез – підвищена ламкість кісток. Втім, надію ходити дали київські медики. 16 січня Іллі зробили операцію. Вона тривала чотири години. Гомілкові кістки хлопцю ще раз поламали, потім вирівняли і зафіксували титановим апаратом.

«Лікар перед тим змоделював. Нам відсікли частину кісточки великої гомілкової і малої гомілкової. Робили надломи, виставляли і це ж саме було й на іншій нозі, але в іншій формі, трохи меншої складності. Тобто в нього там приблизно вийшло десь під вісім переломів», – розповіла мати Іллі Оксана Ігнатчук.

Зараз Ілля не відчуває, що має ще щось на ногах. Навпаки, помітив позитивні зміни, адже може робити те, що раніше не міг.

«На велосипеді пробував крутити педалі, трохи ще важко, але трохи крутив. Звісно, тепер ноги стали довші і велосипед уже маленький і вже не вміщаюсь на ньому. Раніше я не міг ноги ось так рівно покласти, і вони не доторкалися до підлоги. Ось тепер можу їх так рівно покласти», – каже Ілля Ігнатчук.

Зараз кістки мають зростися. На кінець квітня хлопця чекає наступна операція ― рівнятимуть стегнові кістки. Далі вже реабілітація.

«Фактично три місяці після другої операції нам потрібен буде час реабілітації на те, щоб кісточки зросталися, а тоді ми вже будемо активно шукати реабілітаційні центри, які б допомогли вже конкретно встати на ноги і починати ходити», – додає батько Іллі Дмитро Ігнатчук.

До того часу батьки хочуть назбирати гроші на реабілітацію. Скільки на це знадобиться ― ще не знають, але точно певні, що задоволення це не з дешевих. Тому шукатимуть медзаклади навіть у Львові. Реквізити для допомоги Іллі

ПриватБанк 5363 5423 0622 8934