Львів (Лемберг) на ретросвітлинах столітньої давнини

logo
147994_lviv_lemberg_na_retrosvitlinah_stolitnoji.jpeg


Цінною колекцією світлин міста Львова поділився невідомий читач популярного польського інтернет ресурсу «Kresy», який побажав залишитись анонімним. Усі фото відносяться до «австрійського періоду» історії Львова, точніше сказати Лемберга, бо саме таку назву тоді носило місто. Орієнтовне датування світлин відноситься до 1910-1915 років (на кількох фото можемо бачити дату 1915 рік).

Світлини передають особливий колорит та атмосферу справжнього європейського міста, яке не поступалось найвідомішим столицям Єропи.

У 1772 році, внаслідок Третього поділу Речі Посполитої, Львів відійшов до складу Габсбурзької монархії, ставши столицею коронної провінції — Королівства Галичини і Лодомерії.

Під час Першої світової війни у 1914–1915 роках Львів був окупований Російською імперією. Тут перебував адміністративний центр Галицько-Буковинського генерал-губернаторства. Російський цар Миколай II з балкону Львівської Ратуші оголошує про приєднання Галичини до Росії. Це була одна із найважчих сторінок в історії міста. Польські та українські політичні організації, культурно-просвітницькі об’єднання та видавництва були категорично заборонені російською владою.

У 1915 року австрійські війська та влада знову повернулися до Галичини та Львова. 22 червня 1915 року закінчилась російська окупація Львова. З боку нової «старої» влади розпочались переслідування та репресії підозрюваних у співпраці з росіянами. Доноси, арешти, репресії ширилися проти українського та польського населення.

В 1915 році Львів досить швидко подолав наслідки війни, магазини, кіно, перукарні та інші заклади працювали, вулиці міста були знову заповнені львів’янами, життя в Лемберзі вирувало.

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

Джерело фото: https://kresy.pl


А поділитися?