Львів просить дозволу вивозити сміття на державні полігони

logo


77

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила просити дозволу голів обласної та Державної комісії з питань ТЕБ і НС вивозити сміття на обласні та державні полігони, передає прес-служба ЛМР.

Сергій Бабак, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР вважає, що ситуація з вивезенням сміття у місті стає надзвичайною:

“Проблеми, які накопичились за попередні місяці, стали критичними. Можливість вивозити сміття заблокована і вивозити сміття далі немає можливості. Перевізники пробували наскільки можливо розблокувати ту ситуацію, але факт є факт. З різних причинах їм пояснюють відмови. Просто не дають змоги вивезти сміття. Тобто ми зараз стоїмо перед фактом, що сміття накопичується, ми вивозимо, але не тими темпами, які мали би бути. Враховуючи потепління, яке незабаром буде, це може призвести до порушення екологічних норм та порушення санітарної ситуації в місті”.

Володимира Зуба, начальник управління охорони здоров’я ЛМР каже, що якщо температура повітря підніметься вище нуля (особливо якщо понад 8°C), то переповнені сміттєві майданчики можуть стати джерелом інфекцій:

“Така ситуація може зумовити часті і тривалі спалахи кишкових інфекцій серед населення Львова. Окрім того, за таких умов, попри регулярне проведення дератизації, кількість гризунів, які є переносниками різного роду небезпечних захворювань, може бути збільшена”.

Мер міста Андрій Садовий заявляє, що Львову перешкоджають вивозити сміття:

“Більше, ніж 400 майданчиків є переповнені. Двоє перевізників, фактично, фізично не мають куди вивозити сміття. Ті полігони, які працювали раніше, з якими були домовленості, на жаль, сьогодні з тих чи інших причин не продовжують угоди на вивезення відходів. Мова йде про 2 компанії – ДВ-Екосвіт і САТ. Чотири інші компанії стараються – АВЕ, Санком, Грінера, Львівспецкомунтранс, але дуже складно. Кожен день йде складна боротьба, машини з львівським сміттям, які їдуть у центральну Україну, де є домовленості з полігонами, зупиняють, не даючи можливості вивантажити сміття, ці машини скеровують назад до Львова у супроводі машин поліції”.

Додамо, що нещодавно Львів долучився до світової ініціативи Zero Waste. У місті починають розробку Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки.

Читайте також:

В ЛМР почали думати, як правильно використовувати сміття

Де у Львові можна буде здати на утилізацію новорічну ялинку (карта)

Де у Львові приймають використані батарейки та ртутні лампи