Львівська гімнастка, яка встановила рекорд у Бельгії, розповіла свою історію успіху

logo


13-річна львівська гімнастка Христина Погранична нещодавно повернулася із «Happy cup Gent» із чотирма «золотими» медалями. Наша спортсменка тріумфувала у багатоборстві, а потім стала найкращою у вправах із обручем, м’ячем і булавами.

Оцінка за обруч ― 16.750 ― стала найкращою у кар’єрі Христини. А також рекордною для українських юніорок у цьому олімпійському циклі.

А починалося все, коли дівчинці було 5 років. Батьки привели її у гімнастичний зал, аби та подивилась, чи сподобається їй цей витончений спорт. Тренер львів’янки Ірина Руда розповіла: «Вона була звичайною дівчинкою, як і багато інших, які починають займатися в секції художньої гімнастики. З часом вона почала проявляти характер. Христина надзвичайно вперта в хорошому плані цього слова, дуже працелюбна».

Завдяки цим рисам та дуже великій кількості стартів гімнастка постійно прогресувала. Із раннього дитинства їздила на закордонні змагання. Христина зізнається: «Спершу було не те, щоб страшно, ― незвично. А потім призвичаїлася. У нашому спорті не можна боятися. Я стараюся не хвилюватися, бо це погано впливає на виступ. Я себе просто налаштовую, і все добре».

Зараз львів’янка впевнено перебуває у трійці лідерів серед українських гімнасток своєї вікової категорії. На «Happy cup Gent» їздить уже чотири роки і завжди потрапляє у призи. Та цей раз був особливим. Адже дівчина вперше боролася у категорії «юніорів» ― протистояла старшим за себе конкуренткам. Та й вимоги тут значно серйозніші.

Про свій успіх Христина говорить стримано: «Я була задоволена своїми виступами. А вже яке суддівське рішення було, це вже не від мене залежало».

Наставниця Пограничної додала: «Основне було добре виступити. Пройти програму, виправити попередні помилки. А там вже, як вийде, як судді оцінять. Це суб’єктивний вид спорту. Тому треба на 2 голови краще робити за інших».

А вже цими вихідними гімнастка покаже себе на Всеукраїнському турнірі у Рівному.