Львівська облрада вимагає встановити мораторій на ввезення вантажів на окупований Донбас

logo


Львівська обласна рада у вівторок, 14 лютого, ухвалила звернення до президента та Верховної Ради щодо припинення торгівлі з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей. За нього проголосували 57 депутатів.

У звернені депутати Львівської облради вимагають припинити несанкціоновані економічні зв’язки України з окупованими територіями та унеможливити фінансування ворога з кишені українців.

Депутати вимагають встановити мораторій на ввезення та вивезення вантажів з та до тимчасово окупованих територій, крім гуманітарних вантажів міжнародний організацій, які мають спеціальний дозвіл.

Також Львівська облрада вимагає розслідування щодо надання дозволів на гуртове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України.

Зазначено, що 2 грудня 2016 року було оприлюднене рішення Сєвєродонецького суду щодо розслідування закупівель вугілля державними підприємствами України на окупованих територіях Луганської області. У цьому рішенні були висновки СБУ про те, що 47% від усіх сум, які відправили українські держкомпанії на територію «ЛНР» пішли на виплату зарплат бойовикам. Відтак з кожної тонни сировини близько 60 грн йшло на фінансування тероризму.

Прикметно, що за це звернення проголосували з третьої спроби. Під час засідання сесії 31 січня фракція «Самопоміч» уже пропонувала аналогічне звернення, однак його двічі не підтримали.

«Ми дуже раді, що БПП прокинулося і вирішило прийняти важливе звернення. Фракція БПП на сесії 31 січня двічі провалила голосування за звернення щодо заборони торгівлі з окупованими територіями. Сьогодні ж команда Ганущина самостійно висунула аналогічне звернення. Добре, що схаменулися», – прокоментувала депутатка Інна Свистун у Facebook.