Львівська журналістка розповіла про те, як їй вдалося оформити «муніципальну няню»

logo


Журналістка видання Galnet Юлія Василина у липні цього року народила сина та пішла в декрет. Однак відмовитися від улюбленої роботи журналістка не може, тож час від часу ділиться із нашими читачами тим, що доводиться переживати у статусі мами. Ділиться передусім тим, що може бути корисним для багатьох людей. Сьогодні, наприклад, Юлія розповідає про те, як скористатися державною програмою «Муніципальна няня» попри всі нюанси. Далі – пряма мова.

Як я оформила «муніципальну няню»

– Як я залишу сина з нянею? Страшно, – звучала в моїй голові думка перед зустріччю з майбутньою нянею.

З Оксаною ми бачилися вперше. До цього лише переписувалися у соцмережах. У дівчини якраз закінчився робочий день у сім’ї, де вона працює нянею.

Присідаємо на лавку в парку. Оксана розпитує мене про термін пологів, чому потрібна няня.

– Я записалася на курси, про які давно мріяла. Мала їх пройти ще під час вагітності, але через карантин все змістилося. Курси двічі на тиждень по 2 години. Саме на цей час мені й потрібна няня, щоб вона посиділа з сином у сусідній кімнаті.

Працювати з Оксаною будемо за державною програмою «Муніципальна няня». Держава компенсує 1779 гривень на оплату послуг няні. Навіть якщо ви працюєте.

Але є декілька нюансів: дитині має бути менше 3 років, а няня повинна бути оформлена як фізична особа підприємець і платити податки. Оформити ви можете і бабусю, і дідуся. «Чистими» вони матимуть близько 800 гривень, а решта піде на податки. І щоквартально потрібно буде подавати звіти в податкову.

Мені пощастило. Я написала оголошення у Facebook-групі про пошук няні у межах проєкту «Муніципальна няня». А за декілька годин отримала повідомлення від Оксани. Після основної роботи у неї був вільний час, щоб двічі на тиждень посидіти з моїм сином.

Документів потрібно небагато: паспорт, ідентифікаційний код (копія та оригінал), свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал), договір, укладений з нянею (копія та оригінал), документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку тощо), заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають у відділенні соцзахисту).

Найбільше часу я витратила на договір. Начиталася відгуків жінок, які не могли скористатися послугою, бо у соцзахисті не приймали договір. Причини різні – хтось не всі дані вказав, хтось не ту дату поставив.

Передивилася сотні відео і натрапила на одне, де мама дала зразок договору, який у неї прийняли. Його я й передрукувала.

Після пологів оплатила Оксані 1779 гривень: у призначенні платежу вказала – «оплата послуг муніципальної няні», зробила копію квитанції. Ми з Оксаною внесли свої дані в договір і я відправилася у відділ соцзахисту з усіма документами.

Там мені завернули договір, бо ручкою була виправлена дата. За день переробила договір і документи прийняли.

Щодо оплати, то її потрібно здійснювати до 5 числа і заности копію квитанції у соцзахист. Якщо зробити це пізніше, то гроші вам не повернуть.

У 20-х числах серпня я оплатила послуги няні, а вже 10 вересня гроші повернули.

«Муніципальна няня» – хороша річ і для мам, які працюють, а також і для мам у декреті. Дівчата розповідали, що завдяки цьому мають час поспати, владнати справи чи зайнятися собою. І це чудово. Якщо щаслива мама, то у неї завжди будуть сили і гарний настрій для виховання дітей.