Львівські громадські проекти ще три тижні аналізуватимуть виконавчі органи

logo


Такого буму не очікували у міській раді. Львів’яни зареєстрували 163 малих і 102 великих проекти, а їх загальна сума майже п’ятдесят вісім мільйонів гривень. Тож битва за ідеї буде запекла, адже у бюджеті міста на наступний рік заклали на їхню реалізацію утричі менше грошей. Лідери проектів Шевченківський та Сихівський райони.

«Якщо говорити про найактивніших мешканців, то це дуже різні люди. Це починаючи від 70 років, були люди 45-го, 47-го року народження і закінчуючи молодими людьми 18-ти, 20-ти років», – розповідає начальник міського відділу громадського партнерства Орест Файфурка.

Левова частка проектів стосується ремонту та встановлення дитячих та спортивних майданчиків, чимало львівв’ян хочуть зробити комфортним не один парк, створити й нові громадські та культурні простори. До прикладу, у Шевченківському районі автори проекту мають намір облаштувати естраду, яка тут колись була. Зараз від неї залишився лише фундамент.

«Ми хочемо її просто відновити. Тобто чи потрібна ця естрада ми перевірили цього літа. Ми зробили свято району «Балатон фест» і побачили, що насправді тут дуже-дуже багато дітей, і старших людей і середнього віку зацікавлені в тому, щоби відбувалися якісь більш культурні події», – каже співавторка проекту Мар’яна Куземська.

Є й еко-проекти. На Виговського запланували компостний майданчик для листя. Тут збиратимуть листя, а у листоподрібнювачі його перетворюватимуть на корисний компост.

«Листя дуже легко перетворити за допомогою повітря і води в органічні добрива.  І тут же ж їх застосувати в районі для благоустрою», – додає авторка проекту Ірина Миронова.

Впродовж трьох тижнів усі проекти аналізують виконавчі органи. Керівники управлінь скоригують бюджети та перевірять чи справді у тих місцях, які прописали автори можна втілити заплановане.

«Якщо його можливо реалізувати в цій формі, як пропонується тоді просто коригуються кошторис і цей проект вважається верифікованим. Якщо є якісь зауваження і профільне управління вважає, що його неможливо реалізувати тоді це рішення управління ще має підтвердити постійна депутатська комісія», – пояснює  в.о. начальника управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

Але й на цьому ще не все. Щоб проект реалізувати наступного року, потрібно зібрати якомога більше голосів. Проголосувати можна буде з 1 до 15 листопада на сайтахlviv.pb.org.ua або gb.city-adm.lviv.ua

«Для людей, які мають систему Банк ID того чи іншого онлайн банкінгу є можливість проголосувати прямо на сайті за один з проектів. Для людей, які не мають карток тих банків – є можливість проголосувати прямо в ЦНАПі», – каже в.о. начальника міського управління міжвідомчої координації Іван Коржов.

Допускають до голосування від 16 років тих, хто прописаний у місті, офіційно тут працює або навчається чи має у Львові нерухомість. Кожен мешканець зможе проголосувати за один великий і один малий проект.