Львівські лікарі рятують 48-річного стрийчанина з останньою стадією раку мозку

logo


Львівські лікарі рятують 48-річного стрийчанина з останньою стадією раку мозку

У Львові спеціалісти Онкологічного центру лікарні Святого Пантелеймона роблять все можливе, аби врятувати чоловіка з раком високого ступеня злоякісності, який був лежачим і ні на що не реагував.
Як
повідомили у Першому медобʼєднанні Львова, перший курс хіміопроменевої терапії дещо полегшив стан надважкого хворого.  

Пацієнт – 48-річний Тарас Карпа зі Стрия. Торік улітку його
дружина Іванна, з якою вони вже чверть століття в шлюбі, помітила зміни в поведінці та настрої чоловіка. З’явились сонливість та апатія. Жінка вмовила звернутися за допомогою до психотерапевта. Той призначив Тарасові транквілізатори. Однак взимку замість поліпшення – почалося погіршення.
 

“Якось я зауважила, що він почав горбитися наче старий дідусь. Був не зі всіма, а десь далеко. Потім змінилася хода – сповільнилась. Почали тремтіти руки. Я
його записала до невропатолога, але Тарас не доїхав. Дорогою до автівки він впав”, – розповідає дружина пацієнта, Іванна. 

У місцевій лікарні сказали, що в
головному мозку чоловіка пухлина і скерували у Львів. До лікарні Святого Пантелеймона Тарас потрапив вже в лежачому і несвідомому стані. Спеціалісти виконали МРТ з контрастом. Побачили, що новоутвір неоперабельний – заліг надто глибоко і видалити його неможливо. Щоб дізнатися чи можна допомогти пацієнтові іншими методами, потрібно точно знати – що це за пухлина. Визначити це можливо тільки за допомогою операції, під час якої лікарі беруть частинку новоутвору для дослідження. Утім, у випадку
Тараса таке втручання – небезпечне, але дружина вирішила ризикнути.  

Завдяки біопсії вдалося з’ясувати, що в пацієнта гліобластома – одна із найагресивніших пухлин. З цим діагнозом Тарас
почав лікування в Онкологічному центрі. Йому призначили хімію та променеву терапію. Медики казали, що випадок складний, однак, на їх подив, вже невдовзі стан чоловіка відчутно покращився: він знову почав володіти і своїм розумом, і тілом.
 

“Я дуже хотів стати і піти. Попри те, що мені не дозволяли. Мама з дружиною стояли позаду мене, але я все одно говорив їм:
ні, я хочу сам! Хочу сам піти. І мені це вдалося. Основне – це вірити і не здаватися”, – розповідає пацієнт. 

 Тарас та Іванна не здаються.
Докладають максимум зусиль і спеціалісти лікарні.

“Пацієнт пройшов уже 33 опромінення. Хоча зробити це нашим радіаційним онкологам було дуже непросто. Адже злоякісна пухлина знаходиться неподалік від критичних структур головного мозку, що значно ускладнює процес опромінення. В липні ми продовжимо лікування. Наш пацієнт бореться, попри останню стадію онкозахворювання і це вартує
захвату”, – говорить Вікторія Лисак, завідувачка Центру.