Львівські медики витягнули з військового уламок, який був за міліметр від його серця

logo


У лікарні Святого Пантелеймона врятували життя військовому, у якого уламок ворожого боєприпасу застряг за міліметр від серця.

Про це розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова, передає Комерсант українськийhttps://www.komersant.info/

Врятований військовий — 42-річний волинянин Роман Кліза, який до початку повномасштабного вторгнення працював водієм за кордоном, а 24 лютого 2022 року приєднався до ЗСУ.

Він був аеророзвідником. Однак у грудні минулого року зазнав важкого поранення внаслідок атакиворожого дрона.

Після поранення Роман був 9 днів у комі у шпиталі Дніпра. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми він зазнав пошкодження ділянки у правій частині мозку. Один з уламків снаряда застряг у грудній клітці чоловіка просто за міліметр від дуги аорти та трахеї.

Після того як стан військового стабілізувався, його перевели до Львова, а саме — у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин лікарні Святого Пантелеймона. Тут йому й провели операцію.

Під час втручання Роману розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу та вийняли уламок, який застряг у стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Загалом операція тривала дві години.

Наразі Роман на реабілітації. Через пошкодження мозку в нього паралізована ліва рука, порушені ходьба та координація. Згодом на нього чекає нейрохірургічна операція для відновлення дефекту черепа. Для нього вже виготовляють індивідуальні титанові 3D-пластини, які невдовзівстановлюватимуть нейрохірурги лікарні Святого Пантелеймона.