Львівські отоларингологи провели унікальну операцію 4-річному хлопчику з Хмельницького

logo


У Львові дітям таких операцій досі не проводили. Її унікальність полягає у тому, що дитячі отоларингологи львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ добралися до пухлиноподібного утвору у вусі (холестеатоми) 4-річного хлопчика, не зробивши при цьому жодного зовнішнього розрізу. Небезпечний утвір повністю видалили через слуховий хід.

Це була ощадна мініінвазивна мікрохірургічна операція. Складне оперативне втручання вдалося провести з мінімальними травмами для дитини. Хлопчик, за словами лікарів, не матиме жодного рубця, швидше одужає після операції.

У Артема пухлиноподібний утвір у вусі дитячий ЛОР з Хмельницького виявила випадково. Мати прийшла на прийом, щоб проконсультуватися з приводу аденоїдів у сина. Під час огляду дитини ЛОР і виявила холестеатому.

Як пояснив ZAXID.NET завідувач відділення дитячої отоларингології ОХМАТДИТу Федір Юрочко, холестеатома у дітей буває вроджена і набута, але здебільшого вроджена. Шматок шкіри потрапляє за барабанну перетинку, він там поступово росте, утворюється утвір, який тисне на всі структури вуха. Якщо його вчасно не видалити, він може стати загрозою для життя дитини – нагноїтися і спровокувати менінгіт, абсцес тощо.

ЛОР з Хмельницького переконала маму, що без операції у цьому випадку не обійтися і порадила зробити це якомога швидше.

Оскільки таких операцій у Хмельницькому не роблять, батьки з Артемом поїхали до Львова, в ОХМАТДИТ.

У Львові хлопчика після обстежень почали готувати до операції. Досі у Львові таких операцій дітям не проводили. Перед оперативним втручанням Федір Юрочко зателефонував професору однієї із клінік Польщі, який часто проводить такі операції, і обговорив з ним план оперативного втручання. Професор, за словами дитячого ЛОРа, підказав багато важливих нюансів.

До складу операційної бригади, окрім Федора Юрочка, увійшли отоларинголог Дзвінка Копанська, анестезіолог Володимир Міщук і медична сестра Надія Гуняк.

Уже наступного дня після операції хлопчик поїхав додому

«Ми добралися до пухлинноподібного утвору без жодного зовнішнього розрізу, через слуховий хід. Барабанну перетинку також не розрізали. Біля неї зробили невеличкий розріз, підняли барабанну перетинку і так дісталися до холестеатоми. Тоді акуратно відділили її від місця прикріплення і видалили», – каже Федір Юрочко.

За словами лікаря, дуже важливо було видалити її так, аби вона не розірвалася, бо коли лусочки шкіри розсипаються, то це може стати причиною рецидиву.

Уже наступного дня після операції Артем з батьками поїхав додому. Через три тижні хлопчик приїде до Львова на контрольний огляд до лікарів.