Львівський суд конфіскував контрабандні ікони XVIII-XIX ст. на користь держави

logo


image

Торік львівські митники вилучили у двох громадян України, які прилетіли до Львова з Дюссельдорфа, шість старовинних ікон. Експерти підтвердили їхню історичну та культурну цінність, зазначивши, що вони походять з XVIII-XIX ст. Суд конфіскував на користь держави чотири ікони, які перевозив один громадянин, їх передадуть у музеї. Щодо другого контрабандиста суд триває.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року працівники митниці та СБУ затримали двох чоловіків в аеропорту «Львів», які без декларування намагалися ввезти в Україну шість давніх ікон.

«За результатами проведених експертиз встановлено, що серед вилучених ікони XIX ст. «Спас у терновому вінку», «Побиття Господа біля стовпа», «Покрова Пресвятої Богородиці», «Одигітрія», «Святий Микола Чудотворець», а також ікона XVIII ст. «Різдво Христове». У висновках зазначено, що ікони оригінальні, виконані на високому художньому рівні невідомими авторами та становлять культурну та історичку цінність», — повідомили у прес-службі Галицької митниці Держмитслужби.

На митниці ZAXID.NET уточнили, що на одного порушника, мешканця Київської області, суд наклав штраф 1700 грн та конфіскував чотири ікони. Львівський апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції. Щодо іншого контрабандиста справу ще розглядають у суді.

Як зазначено у матеріалах справи, у суді винуватець сказав, що купив ікони на аукціоні, та зазначив, що вони не становлять культурної цінності. Однак експерт Волинського НДЕКЦ надав висновок, що ікони є оригіналами XVIII-XIX ст. і належать до європейської та російської шкіл іконопису.

Вилучені ікони передадуть культурним закладам за рішенням відповідної ради.

«Митниця скеровує документи в раду з повернення культурних цінностей в дохід держави, яка приймає рішення в які музеї чи храми їх скерувати. Після цього висновку ми їх передаємо тим закладам», — розповів ZAXID.NET речник Галицької митниці Роман Макар.