Львівський винзавод продали за 6 млн грн тренерці з вітрильного спорту і підприємцю з Дніпра

logo


Майно колишнього винзаводу на вул. Погулянка, 26 у Львові продали за 6,16 млн грн при стартовій ціні у 5,98 млн. Переможцями аукціону, за інформацією видання «Наші гроші. Львів», стали бізнесмен та тренерка з вітрильного спорту із Дніпра. При цьому через кілька тижнів після проведення аукціону нові власники передали львівський винзавод в заставу американській компанії за позику у шість млн грн. За кілька днів до проведення аукціону Львівська мерія заявила про аферу з цим продажем, оскільки майно екс-заводу перебуває під арештом.

Аукціон із продажу 11 промислових приміщень колишнього винзаводу відбувся ще на початку вересня у Дніпрі. Однак досі не було відомо ані хто його купив, ані за яку суму: у повідомленні про результати аукціону вказувалось лише, що він відбувся без скарг та зауважень.

Втім, «Нашим грошам. Львів» вдалося дізнатися, що новою власницею львівського винзаводу стала компанія «Сі Ейч Корпорейшн», що належить двом мешканцям Дніпра – Володимиру Шпаку та Марії Нелюбі. Володимир Шпак є власником кількох дніпровських компаній («Продресурс», «Геолтехснаб», «Наріжний камінь») та керівником юридичної фірми «Екс Юре», в якій Марія Нелюба раніше працювала помічницею адвоката. Зараз вона є тренеркою з вітрильного спорту.

Водночас у реєстрі нерухомості вказано, що від середини вересня майно винзаводу належить іншій компанії, яка має схожу назву до переможця аукціону – «Сі Ейч Констракшн» (переможцем аукціону є «Сі Ейч Корпорейшн). Зараз майновий комплекс на Погулянці перебуває в іпотеці, оскільки «Сі Ейч Констракшн» передало його в заставу під 6 млн грн позики компанії «Санта Марія Інвест Інк».

До жовтня бенефіціарами «Санти Марії Інвест Інк», яка зареєстрована в американському штаті Делавер, були ті ж самі Володимир Шпак та Марія Нелюба. Зараз бенефіціаром цієї компанії є львів’янин Романо Яцик, який є керівником громади УГКЦ у селі Кротошин та засновником благодійної організації «Християнський благодійний фонд Св. Миколая».

Додамо, що продаж майна винзаводу супроводжувався скандалом: за кілька днів до проведення аукціону мерія Львова заявила про те, що продаж приміщень на Погулянці може відбутися з порушенням законодавства, оскільки майно колишнього винзаводу від червня 2017 року перебуває під арештом. Окрім того в Галицькому відділі поліції досі розслідується кримінальне провадження за фактом доведення до банкрутства «Львівського агроторгового підприємства»

Зазначимо, на аукціон виставляли 11 промислових приміщень загальною площею 11,6 тис. м2, що належали «Львівському агроторговому підприємству», яке було засноване на базі заводу «Укрвино». У 2016 році «Львівське агроторгове підприємстве» визнали банкрутом і почали ліквідаційну процедуру. У 2017 році депутати Львівської міської ради зверталися до прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики з проханням передати зруйновані приміщення заводу у власність громади Львова, однак це звернення залишилось без відповіді. У липні 2019 року Господарський суд Львівської області вдруге визнав «Львівське агроторгове підприємство» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. На початку серпня стало відомо, що майно компанії продадуть на аукціоні у Дніпрі.