Маніфест дієвців культури, ревізія стратегії розвитку та цикл публічних обговорень: чим запам’ятався Конгрес Культури у Львові

logo


ЛЮДИ

Онлайн-подію переглянули тисячі людей

Усі фото: фейсбук-сторінка “Конгрес Культури”

У Львові з 14 по 16 жовтня відбувався Конгрес Культури «Сцена Майбутнього». У коментарі Galnet керівниця проєкту Юлія Хомчин поділилася, як відбулася подія.

Конгрес Культури – це місце, де ми звіряємо власні годинники, де ми посилюємо голос культури, де ми не даємо забути іншим людям про те, що є культура, – зауважила організаторка події.

Через карантинні обмеження на Конгрес Культури пускали за повною вакцинацією або негативним ПЛР-тестом. Відтак учасників події було 200, але із різних міст та містечок всієї України.

На тему культури проводили обговорення, дискусії та презентації понад 80 спікерів. Спеціально для озвучення інспіраційного слова до Львова приїхав бельгійський соціолог культури Гілен Паскаль та український філософ Вахтанг Кебуладзе.

Подія відбувалася на Великій та Малій сцені театру Лесі, а також у радіогаражі.

У внутрішньому подвір’ї ратуші мистецький простір «Екотеатр», який створив Влодко Кауфман, буде і надалі. Цей простір може слугувати як простір для дискусій і розмов, – зазначила Юлія Хомчин.

Культурна подія тривала три дні та складалась із трьох блоків.

У частині «Катастрофи» ми говорили про ті виклики сучасності, у яких живемо. Також йшла мова про катастрофи, які траплялися в українському суспільстві в минулому. Окремо говорили про COVID-19 – наш щоденний виклик ось уже півтора року. І важливий момент у цьому блоці – це розмірковування про них, щоб з усіма висновками йти у майбутнє, – розповіла організаторка II Конгресу Культури.

У блоці «Спів-життя» розмовляли про те, як діяти культурі із її проблемами. Також мова йшла про важливість співдіяти та співжити, каже керівниця проєкту Конгрес Культури.

Третій день «Сцени майбутнього»  на тему «Театрократія» відбувався у львівській міській раді. Говорили про конструювання політичної влади, про культуру і владу, про видовищність. В останній день Конгресу Культури проголосили маніфест.

Маніфест дієвців культури – це маніфест і водночас створення коаліції дієвців культури. Станом на сьогодні, 18 жовтня, цей маніфест підтримали вже 186 діячів та діячок з цілої України: керівники профільних інституцій культури, керівники громадських організацій та інші, – пояснила Юлія Хомчин.

Як висновок Конгресу Культури у Львові анонсували ревізію міської стратегії розвитку культури, розповідає керівниця проєкту.

Ми підняли питання потреби мати критерії ефективності досягнення цілей, які уже заявлені. Для середовища культури це теж важливо.

Юлія Хомчин як директорка Інституту стратегії культури також анонсувала цикл публічних обговорень Конгресу Культури:

Плануємо обговорювати ті ключові проблеми та теми, які озвучили на Конгресі Культури. Нам важливо працювати з результатами, аби всі ці дискусії вилились в щось. Нам важливо, щоб результати конгресу імплементувались у рішення, у місцеву політику культури.     

Цьогорічний Конгрес Культури «Сцена майбутнього» онлайн подивились тисячі людей. Переглянути трансляції події онлайн можна у будь-який зручний час.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.