Медики пологового на Рапопорта у Львові другий місяць не отримують зарплати

logo


Медики відокремленого підрозділу пологового відділення Третього територіального медичного об’єднання Львова (вул. Раппопорта, 8) другий місяць не отримують зарплати.

Про це вони повідомили під час засідання депутатської комісії охорони здоров’я та соціального захисту Львівської міської ради.

«Медсестри не виходять на роботу. Санітарки кажуть, що не мають за що добратися. А ми розуміємо, що ми не маємо права не виходити на роботу. Але ситуація критична», – кажуть медики.

Лікарі зізналися, що колектив лікарні вже звернувся до юристів і має намір позиватися до НСЗУ, яка боргує їм заробітну плату. 

Власне, медики прийшли не просити коштів на зарплату, а звернулися до депутатів з проханням створити неонатологічне відділення у їхньому пологовому будинку. За їхніми словами, в рік у цій  лікарні народжуються близько 200 діток з важкими патологіями. І після народження цих діток перевозять в інші лікарні аби врятувати їхнє життя. А породіллі залишаються в пологовому і страшенно тужать за своїми щойно народженими дітками.

Лікарі також просили закупити для пологового на Рапопорта портативні рентген-апарати для новонароджених. За їхніми словами, якби ця діагностична апаратура була у лікарні, то малюків би не треба було нікуди возити, а діагноз ставили би тут же.

Медики пригадали випадок, коли у пологовому однієї ночі народилися дві двійні – двоє дітей важили по кілограму, ще одна дитина кілограм і 300 грамів, інша – два кілограми 700 грамів. Найважча дитинка відразу почала дихати сама, а троє маленьких – не дихали зовсім. А в лікарні був один-єдиний апарат для дихання.

Попри те, що медики врятували дітей, та їм за роботу не заплатили, тому що пакет з медичної допомоги, який підписано з НСЗУ не передбачає аби вони надавали таку допомогу. 

Як пояснила начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Леся Кобецька, зарплату медикам боргують, тому що НСЗУ досі не підписало пакет з  Третім територіальним медичним об’єднанням Львова. Проте, за її даними, його десь ось-ось підпишуть. 

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!