Мер Львова закликав депутатів пожертвувати гроші на реалізацію проекту громадського бюджету

logo


У четвер, 21 грудня, під час засідання сесії Львівської міськради депутати не прийняли місцеву ініціативу щодо збільшення розміру фінансування проектів громадського бюджету Львова у 2018 році. У ініціативі йшлось про збільшення фінансування на 0,5%, що дозволило б реалізувати проект «Соціальна комора», який передбачає створення центру для малозабезпечених людей, де вони б могли отримати одяг, харчі чи пройти курси та здобути знання з певних галузей.

Цей проект був учасником громадського бюджету 2017 року, однак не увійшов у перелік переможців. Відтак автори зареєстрували місцеву ініціативу з пропозицією збільшити розмір фінансування цьогорічного громадського бюджету на 0,5%, що дозволило б у 2018 році реалізувати їхній проект. Керівник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський зазначив, що йдеться про дофінансування у понад 5 млн грн.

Однак депутати не підтримали цю ініціативу, аргументуючи це тим, що перелік переможців уже є затвердженим і що таке рішенням б суперечило правилам конкурсу. Мер Львова доручив створити робочу групу, яка б напрацювала принцип щодо вдосконалення положень громадського бюджету.

Також Садовий заявив, що виділить 10 тис. грн з зарплати на фінансування цього проекту. Він також закликав депутатів виділити по 10 тис. грн на реалізацію цього проекту.

Як зазначали автори проекту, для реалізації їм потрібно 2,1 млн грн та приміщення на вул. Сластіона, 2, яке міська рада має надати у безкоштовну оренду. За ці кошти передбачено зробити ремонт та придбати необхідне обладнання та речі.

Як писав ZAXID.NET, переможцями визначено 38 проектів громадського бюджету Львова, серед яких 34 малих та 4 великих на загальну суму майже 26 млн грн. ZAXID.NET розробив інтерактивну карту, де позначив усіх переможців громадського бюджету 2017 року.