«Ми хочемо, щоб повернули вкрадене», – сім’я потерпілих від крадіжки групою іноземців не розуміє, чому затриманих відпускають з-під варти

logo


55f9a4d560a9a bc7b4de2a9a8f94f922b43255d71d90b vacas 573x336«В ніч із суботи на неділю (3-4 червня) група іноземців пограбувала наше помешкання. В нас була включена камера, тому є обличчя зловмисників.

Нас не було вдома. Ми повернулися тільки в неділю. Тоді і дізналися про крадіжку і викликали поліцію. В суботу 10 червня в 16.00 до нас зателефонували з Шевченківського райвідділу і сказали терміново приїхати дати точні свідчення та описати все вкрадене, бо нібито бандитів затримали. В суботу о восьмій вечора ми вийшли з відділку, обнадієні, що нам таки повернуть вкрадене, бо то для нас дуже великі збитки. А тут виявляється, що бандитів просто відпустять під заставу…» – розповіла Форпосту свою неприємну історію одна із потерпілих у справі про грабежі, в яких звинувачують групу іноземців-грузинів, Надія Кошель.

За словами жінки, їхня сім’я – середньостатична, тому збитки, яких вони зазнали від дій зловмисників, для них справді великі. «У мене вкрали срібні прикраси, які,  окрім чималої ціни, дорогі як пам’ять. Забрали фотокамери, спалах та об’ єктиви – хобі, яке дозволяло трохи заробляти. Я зараз в декреті, і, думаю, не треба пояснювати, що з малою дитиною завжди на щось треба гроші. Купити усе це нове зараз змоги не буде, а отже, мені вже додатковий мінус в сімейний бюджет. Плюс вкрадено 400$ – суму на відпочинок, якого поки теж не буде. Також тепер нові двері треба ставити, а це майже 8500 грн. Ми пересічна сім’я, і нам розкриття справи дуже важливе. В ідеалі ми хочемо, щоб повернули вкрадене, а не гроші», – продовжила співрозмовниця.

Нагадаємо, як писав раніше Форпост із посиланням на Варту 1, правоохоронцям по “гарячих слідах” вдалось затримати уродженців Грузії, проте чи понесуть вони відповідальність за ряд злочинів – невідомо. Зловмисників було затримано в порядку ст.208 КПК України. Сихівський суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 128 тисяч гривень.

Один із затриманих уже вніс заставу та звільнився з-під варти. Після цього працівники Шевченківського відділу поліції оголошують йому підозру у скоєнні іншого злочину на території Шевченківського району. Проте у Шевченківському районному суді 13 червня суддею Дариною Глинською було застосовано до підозрюваного міру запобіжного заходу у вигляді особистих зобов’язань, що дає йому змогу бути негайно звільненим з-під варти, та не лише ухилятися від слідства, але й покинути територію України, тим самим уникнувши відповідальності. Також, як повідомляла Варта 1 із посиланням на власні джерела, ще двоє із затриманих, які на даний момент перебувають під вартою, також мають намір сплатити заставу у розмірі, зазначеному судом, та бути звільненими.

До слова, ситуація вже набула розголосу та зацікавила представників ЗМІ. Зокрема, журналістка та голова постійної поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області Вікторія Балицька написала на своїй сторінці у Фейсбук:

«Моя улюблена рубрика “знайомимося із суддею”. Глинська Дарина, суддя Шевченківського суду. Відпустила під особисте збов’язання одного із 4-х домушників-гастролерів із сонячної Грузії. Наскільки відомо, він вже “став на лижі”. Найближчим часом має обрати запобіжний ще двом “гостям” із злодійськими нахилами і без постійного місця проживання. Іp чужим громадянством!В п’ятницю поліцейські затримали 4-х домушників грузинів. Підозрюються в численних крадіжках по кількох областях. Останнім часом обкрадали квартири на Сихові. Поліція Сихівського відділу їх вислідила і упіймала. Що є великою удачею! Є різні докази їх причетності.Спершу суддя призначила усім чотирьом арешт із можливістю сплати застави у розмірі 128 тис грн. Для них це цілком посильна сума. Троє відразу сплатили. Один не сплатив і залишився в СІЗО. Коли ті троє вийшли на волю, то поліція оголосила нову підозру по ін статті. От власне вже по другому колу обрання запобіжного заходу Глинська почала проявляти гуманність, яка мені, як громадянці, до хати якої колись залізли злодії, не є зрозумілою і прийнятною. Світлини її честі не знайшла, але знайомство і так приємне.П.с. обрання запобіжника може відбуватися десь у ці хвилини. Так що злодії, якщо суддя їх відпустить, зможуть насолодитися своєю улюбленою справою вже цієї ночі…»

Балицька