Міжнародна наукова конференція пройшла у Музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

logo


У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відбулася Міжнародна наукова конференція «Синергетична природа культури: наукова рефлексія над взаємодією Ероса та Етоса».

Захід організовано під керівництвом доктора мистецтвознавства, професора Олександра Козаренка у рамках ХХХ Ювілейного музичного фестивалю ім. А. Кос-Анатольського.

Темою конференції стала система цінностей і норм поведінки українців, відображена у нашій культурній спадщині. З метою дослідження етосу українців музикознавці звернулися до народної культури бандуристів, батярської традиції Львова, музичної культури табірного середовища українців у воєнному часі та прослідкували їхній вплив на творчість українських класиків новітньої доби. Учасники конференції акцентували на особистих, навіть інтимних мотивах у творчості таких творців української культури 19 – початку 20 століття, як Іван Франко, Микола Лисенко, Дмитро Січинський, Соломія Крушельницька, Зіновій Штокалко.

Знаково, що наукове зібрання відбулось у приміщенні Національного музею. У 1903 році тут, у приміщенні тодішнього Українського народного дому, Коломия урочисто вітала Миколу Лисенка з нагоди його ювілею, про що засвідчує розташована на фасаді закладу меморіальна дошка.

Віта БОЙЧУК