“На гостини до Антоничів” приїхало чимало гостей

logo


Минає 107-ма річниця від дня народження поета Богдана-Ігоря Антонича, творчість якого викликає все більший інтерес в  українців. Традиційно «На гостини до Антоничів» у с. Бортятин приїхало чимало гостей, зокрема зі Львова. Тут по- особливому затишно, благодатно, цей куток  радує душу, заспокоює, додає снаги. Колись це була плебанія греко-католицького священика, де мешкала родина Антоничів, де батько поета, отець Василь, душпастирював, а його син приїжджав  сюди на канікули, коли навчався у Львівському університеті. У Бортятині  про нього пам’ятають…

Нині ця плебанія – Бортятинська філія Львівського музею історії релігії, й цей музей тепер є центром культурного життя усієї Мостищини. Минулого недільного ранку парох місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Михайло Пецькович провів спільну молитву за Україну й родину Антоничів. Львівська художниця, поетеса, педагог Ірина Токарська презентувала виставку «Багатошарова витинанка «Зелене». Її роботи, виконані в техніці декоративно-прикладного мистецтва, тематично співпадають із творами Богдана-Ігоря Антонича: «Срібляста риба в золотій короні», «Досягнути зірку», «Радість щастя», «Я люблю Тебе, Боже» й інші. Витинанкам мисткині притаманні об’ємність численних нашарувань різних фактур, контрасти барв.

Ще одним акордом «Гостин у Антоничів» був виступ хору «Лемковина, адже поет Антонич народився на Лемківщині, яка тепер залишилася на території Польщі. До слова, він не написав жодного вірша польською мовою, а українську самотужки вивчав, приїхавши до Львова.

До плебанії у Бортятині завітали поет Ігор Калинець та письменниця Ірен Роздобудько, яка прочитала уривки зі своїх творів «Я знаю, що ти живеш», «Місцевість». Разом з бардом Ігорем Жуком виконали пісні «Два янгола», «Співак», «Ніч, або Сум Марії».  Бажаючих доторкнутись до витоків народного мистецтва, а саме спробувати себе у глиняному мистецтві, можна було побачити на майстер-класі «Гончарство». Його провів викладач Львівської національної академії мистецтв Сергій Соболь. Гості, які приїхали на свято до Антоничів, ще довго спілкувались і неохоче розходились, бо  магія слова Б.-І. Антонича вітала в цій окрузі…

Йосип МАРУХНЯК