На Грибовицькому сміттєзвалищі триває пошук зниклого комунальника, – ЛОДА

logo


Facebook Віталія Торовцева

На полігоні твердих побутових відходів у Львівській обл. триває пошук зниклого співробітника комунального підприємства, повідомила прес-служба Львівської обласної держадміністрації.

“Зниклого не виявлено. Роботи тривають”, – сказано в повідомленні.

Всього протягом дня розчищено 1600 м3 сміття, з них 400 м3 екскаватором на понтонах, 1200 м3 екскаваторами з пересипки сміття.

До робіт було залучено 4 екскаватори, з них 1 екскаватор на понтонах для розчистки ставків з інфільтратами від сміття.

За інформацією на 21 липня, нових осередків пожежі на території Грибовицького сміттєзвалища не зафіксовано.

Новини за темою: Для початку рекультивації сміттєзвалища під Києвом виділили 1,5 млн грн

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття, внаслідок чого загинули троє рятувальників та еколог. За фактом обвалення було відкрито кримінальне провадження. Пошуки зниклого комунальника періодично припиняються через загрозу повторних обвалів.

Пожежу на звалищі гасили не один день, що спричинило у місті проблеми з вивезенням сміття. Мер Львова Андрій Садовий звернувся за допомогою до свого київського колеги Віталія Кличка. Той, зі свого боку, ініціював рішення про спалювання частини львівського сміття столичним заводом “Енергія”. При цьому Кличко наголосив, що всі витрати з доставки і переробки відходів лягають на Львів.

Згодом у комунальному підприємстві “Київкомунсервіс” заявили, що Київ буде приймати на утилізацію львівське сміття до 1 серпня 2016 р. З 15 серпня планується зупинка сміттєпереробного заводу на плановий ремонт.

Прагнення столичної влади допомогти іншому місту зустріло опір з боку деяких киян. Так, на сайті Київської міської ради була зареєстрована петиція з вимогою відмовитися від завезення на міські сміттєзвалища і спалювання там львівського сміття.

Зауважимо, процес відвантаження відходів зіткнувся з труднощами і в самому Львові. Приміром, 21 червня люди, які представилися жителями вулиці Городоцької та прилеглих до неї, перекрили пункт перевантаження сміття до Києва. Протестувальники скаржилися на те, що від майданчика з відходами постійно йде поганий запах, а саме місце є джерелом антисанітарії.