На кордоні у Краківці на Львівщині кількасот євробляхерів палять шини і встановили намети

logo


На пункті пропуску Краковець-Корчова державного кордону між Україною і Польщею триває акція протесту власників автомобілів на єврономерах. За повідомленням журналіста ZAXID.NET з місця події, більше 500 осіб повністю заблокували рух транспорту на пункті пропуску.

Учасники блокування заперечують приналежність до якоїсь громадської чи політичної організації. Вони вимагають скасування нових правил розмитнення автомобілів на закордонній реєстрації, які вступили в дію опівночі в неділю, 25 листопада. За словами, блокувальників нові вимоги до перетину кордону та розмитнення автомобіля на єврономерах застали їх зненацька.

Учасники акції стверджують, що їхня акція безсторокова. Вони запалили шини біля в’їзду на пункт пропуску і встановили перші намети. Загасити запалені шини спробували пожежники, однак учасники акції заблокували машину вогнеборців і змусили їх поїхати геть.

Мітингарі також не пустили на територію України автобус з Німеччини, який виконував рейс Росток – Київ. Автобус залишився на території пункту пропуску. Надвечір учасників блокування побільшало, до пункту перетину з’їзжджається все більше автомобілів на єврономерах.

Відео Ігоря Зінкевича

Нагадаємо, що в неділю, 25 листопада, так звані «євробляхери» перекрили рух на всіх пунктах перетину українсько-польського кордону на території Львівщини. Повністю заблокованими опинилися пункти пропуску в Раві-Руській та Краківці. Протестувальники вибірково пропускали автобуси в Шегинях і Грушеві, а також частково заблокували пункти перетину в Смільниці та Угринові.

Окрім того, подібні блокування пунктів перетину державного кордону відбуваються на території Волинської, Чернівецької та Закарпатської областей.