На Львівщині єдине підприємство в Україні вирощує зелень унікальним методом

logo


У селі Солонка Пустомитівського району на Львівщині підприємство «АТ Зелений кошик» вирощує зелень методом гідропоніки – без ґрунту на поживних розчинах. Ідея підприємства з вирощування зелені належить переселенці Наталії Марийчук.

Жінка два роки тому приїхала з міста Алчевськ на Луганщині. Оселилась з родиною у сільській хаті. Заробляла на зелені, яку й сама вирощувала. Не так давно пройшла навчання у проекті «Новий відлік». Це бізнес-інкубатор для переселенців та учасників АТО, який реалізував Клуб ділових Людей за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Там дізналась про нові технології і написала свій бізнес-план.

«Це був маленький бізнес-план на теплицю і на вирощування зелені десь до трьох тонн в рік. Коли я захищалася пан Володимир Худо був головою комісії і він зацікавився цією ідеєю і нею зацікавився Клуб Ділових Людей», – розповідає автор ідеї підприємства Наталії Марийчук.

Підприємство запрацювало як інвестиційний проект. Повірили і профінансували ідею Наталії Марийчук 55 акціонерів.

«Учасники нашого товариства – це є львівські бізнесмени, є і київські, які мають свій бізнес і вирішили вкласти кошти в інший інноваційний проект. Взагалі в Україні ще такого немає», – додає керівник проекту, директор підприємства Володимир Худо.

За півроку потужності підприємства збільшили вдесятеро. Вирощення проходить у три етапи. У гроубоксі, де висока температура і вологість, кладуть у горщики з торфом насіння петрушки, базиліку, та м’яти. За два-три дні його перекладають до теплиці. Тут у спеціальних плотах рослини отримують живильний розчин і спеціальне освітлення. Пізніше за дванадцять днів зелень кладуть у камери вирощування. Тут вже відбувається повний вегетаційний цикл. Людських ресурсів тут мінімум.

«Ранок починається з обходу, перевірка обладнання, перевірка працездатності всіх систем, насосів, подачі повітря, якщо десь якась заминка то треба вчасно це виправити», – говорить інженер підприємства Віталій Марийчук.

На підприємстві працює десять людей. Вже двічі тут збирали врожай. Загалом в рік буде виходити десять. Зараз продукцію продають ресторанам та магазинам. Невдовзі хочуть запустити сортування і у себе.