На Львівщині колишній міліціонер привласнив авто загиблого іноземця

logo


На Львівщині колишній міліціонер привласнив авто загиблого іноземця

У 2014 році чоловіка знайшли повішеним на території одного з районів Львівської області. Подію кваліфікували, як самогубство, тож справу закрили. Однак через 2,5 роки з’ясувалось, що покійний прибув до України на машині, яка після смерті власника зникла. Оперативники УВБ поліції викрили колишнього міліціонера у зникненні іномарки.

Наприкінці жовтня минулого року до Головного управління львівської поліції звернулося Міністерство закордонних справ України та Посольство Литовської Республіки в Україні. Установи просили надати інформацію щодо автомобіля громадянина Литви, який помер у Львівській області в 2014 році.

Після проведення службового розслідування слідчі поліції не встановили ні місцезнаходження авто, ні документів на неї. Висновок про це направили до прокуратури області. За фактом зникнення особистого майна іноземця обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за ст.367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Обласна прокуратура надіслала доручення до Управління внутрішньої безпеки поліції Львівської області на з’ясування обставин подій. Упродовж кількох днів оперативникам УВБ встановили, куди подівся автомобіль померлого і хто його собі привласнив.

Виявилось, що навесні 2014 року до Пустомитівського району Львівської області приїхав 33-річний громадянин Литви. Чоловік прибув на власному автомобілі. Іноземець зупинився в одному з місцевих готелів. Однак через два тижні тіло чоловіка знайшли неподалік, у лісосмузі.

За висновком судмедекспертизи смерть потерпілого наступила внаслідок механічної асфіксії. Слідчий відділ Пустомитівського райвідділу міліції розпочав кримінальне провадження за ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Через кілька місяців було винесено постанову про закриття справи – у зв’язку з відсутністю у діянні складу злочину. Проте у матеріалах провадження були відсутні будь-які документи на транспортний засіб померлого іноземця.

Одночасно з цим працівники УВБ з’ясували, що 40-річний підполковник міліції, який на той час обіймав посаду начальника слідчого відділу зазначеного райвідділу, таємно перегнав автомобіль іноземця на територію господарської частини підрозділу.

Потім посадовець звернувся до свого рідного брата, який теж працює правоохоронцем, з проханням поставити авто на подвір’ї його власної садиби. При цьому міліціонер не пояснив походження іномарки. У 2015 році підполковник звільнився зі служби за станом здоров’я, сподіваючись, що про чужий автомобіль ніхто не згадає.

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання брата колишнього міліціонера працівники УВБ та прокуратури Львівської області знайшли та вилучили автомобіль.

На теперішній час вирішується питання про перекваліфікацію кримінального провадження, розпочатого за фактом службової недбалості, на перевищення влади або службових повноважень та незаконне заволодіння транспортним засобом. Також готуються матеріали про повідомлення підозри причетним до цієї справи правоохоронцям. Триває слідство.

За матеріалами ВК ГУНП у Львівській області