На Львівщині планують виділити 17 млн грн на створення сімейних ферм

logo


image

Комплексна програма на 2021-2023 роки, яку пропонує Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА, доповнена новими напрямками, які передбачають трансформацію особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства.

Як повідомляють в департаменті, очікуване фінансування від Львівської обласної ради – 17 млн грн. 

Як зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко, в минулому році завершився період реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.

«Програма передбачала створення умов для стабільного динамічного розвитку виробництва сільськогосподарської продукції. Зокрема, за цей період збільшили обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції на 13,9%, в тому числі сільгосппідприємства – на 32,9%. Зернових було збільшено на 14,2%, овочів – на 64,1%, плодів та ягід – на 6,9% за рахунок підвищення врожайності цих культур і збільшення посівних площ. Протягом 2020 офіційно зареєстрували 32 сімейних фермерських господарства, в тому числі 23 – в молочному скотарстві. Реалізували 30 бізнес-проектів та інвестиційних проектів. Додатково створили 20 робочих місць», – повідомила Гончаренко.

За її словами, велика частина нової програми на 2021-2023 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення і розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат з придбання і використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.

«Планується реалізація 62 малих бізнес-проектів з розвитку аграрного виробництва і організація аграрних виставок і ярмарків з метою просування місцевого сільгоспвиробництва. Особлива увага буде приділятися реалізації можливостей молоді, учасників АТО і ООС і жінок у веденні господарств сімейного типу», – зазначила Гончаренко.

Як утримувати та правильно годувати молочних корів на сімейній мініфермі