На Львівщині три переселенки отримали по тисячі євро на відкриття власної справи

logo


Три жінки, що переїхали зі Сходу та анексованого Криму, отримали фінансову допомогу у межах проекту, який підтримало МЗС Литовської республіки. Анна Жукова відкрила кав’ярню «Маленький принц» у Червонограді, Олена Немировська – центр флай-йоги «Сині птахи» у Львові, а Наталя Кузнецова готується відкрити першу у Львові фотостудію для тварин «ArtPet».

Для позування виставляє чотирилапих Наталя Кузнецова. Жінка три роки тому зі сім’єю переїхала до Львова з Донецька. За цей час встигла змінити не одну роботу у сфері менеджменту та маркетингу. Наталя завжди любила тварин та фотографію, а тепер ще й вирішила це поєднати у новій справі – відкрити власну фотостудію для тварин.

«Я зіштовхнулась із тим, що дуже багато студій взагалі не пускають тварин. Це, в принципі, не можливо. Або написано, що не можна, або написано, що треба узгоджувати. Якусь таку маленьку собачку можна, кішок не дуже», – розповіла власниця фотостудії для тварин «ArtPet» Наталія Кузнецова.

На придбання фотообладнання Наталя Кузнецова виграла грантові тисячу євро. Стільки ж отримала й переселенка з Криму Олена Немировська і відкрила клуб флай-йоги «Сині птахи».

«Я хотіла відкрити свій клуб по флай-йозі і мені, звичайно, обмежували можливості. Я не мала своїх коштів, щоби закупити обладнання», – розповіла Олена Немировська.

Олена вже тренує. У Наталі ж першого серпня відкриття фотостудії. Започаткувати власний бізнес жінки би не наважились, якби не проект «Інноваційна програма розвитку підприємництва внутрішньо переміщених жінок у сільській місцевості», який підтримало Міністерство закордонних справ Литовської республіки. Воно й надало грант по тисячі євро для трьох переможниць.

«До нас подалися понад двадцять жінок, але до публічного захисту ми допустили вісім учасниць. Хтось не надав повного пакету документів, в когось виникли якісь інші обставини чи вони переїхали в іншу область», – розповіла виконавча директорка ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» Наталія Проць.

У Центрі зайнятості за три роки було зареєстровано понад 2 тис. переселенців. Із них 43 започаткували власну справу.

«Хто в сфері торгівлі, хто у виробництві, наданні послуг різноманітних, пекарні, кондитерські і перукарські послуги, санітарно-технічні послуги – бізнеси були різноманітні», – додала в.о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

У серпні ж громадська організація «Центр просвітництва та розвитку людини» розпочне новий проект для внутрішньо переміщених осіб, який передбачає менторську, фінансову підтримку та навчальний візит до Естонії для представників кращих проектів.