На Львівщині у людей просто на городі утворилася нафтова яма глибиною 17 метрів

logo


Сто років тому Борислав був відомий на увесь світ своїми нафтовими родовищами.

Просто на городі жителі Борислава на Львівщині виявили величезну яму з нафтою глибиною 17 метрів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Провалля з чорною масною рідиною на городі Зеновії Лещенко раптово утворилося вночі. Жінка каже — яму помітила зранку і дуже перелякалася, адже до будинку лише кілька кроків і провалитися під землю міг будь-хто.

“Страшно, тому що на город вийшла позбирати якусь смородину чи що, бо маємо своє все, і дійсно не знаємо, де воно ще може бути. То упав би, і всьо”, – каже вона.

Глибина нафтової ями більше 17 метрів, дістати дна тут неможливо. Страшно подумати, що могло б статися з людиною, якби вона туди впала. Та до таких несподіванок родина Лещенко вже звикла. Неподалік їхнього будинку земля уже провалювалася. У самому ж місті позначки на колишніх прірвах скрізь: у городах, на вулицях та навіть дитячих майданчиках. Це відгомін нафтової лихоманки, якою в кінці 19-го століття був охоплений Борислав.

“Копали таку криницю і з тієї криниці черпали відром нафту. Після того, як нафта закінчувалася, ці криниці присипали зверху і копали інші. Таких копанок є кілька тисяч у нас на території міста. У даний час на місцевості виявлено десь пів тисячі. Де решта копанок знаходиться, ми не знаємо…”, – каже Володимир Прідун, начальник відділу цивільного захисту.

Історик Олег Микулич розповідає, що старі нафтові криниці можуть бути де завгодно. Їх копали хаотично. В минулому столітті Борислав був відомий на увесь світ. За видобутком нафти місто на Львівщині було третім на планеті. Коли ж у 1909 році зафонтанувала найбільша свердловина, Борислав ще й опинився у книзі рекордів Гінесса.

“Фонтан нафти бив висотою до 100 метрів. Вона заливала довколишні поля і не встигали 8 парових насосів її викачувати. В цей час видобуток складав до 3 тисяч тон в добу. В цю свердловину вдарила блискавка і вона загорілася. Пожежа тривала три тижні і була найбільшою того часу в світі. Навіть увійшла в книгу рекордів Гінесса”, – розповідає історик.

Попри видобуток нафти підприємцями, містяни черпали її і кустарними методами. Відомо, що на території Борислава в минулі століття було 12 тисяч копанок, але їх ніхто не позначав. Час-від-часу вони тепер провалюються. І хоч в Бориславі і зараз триває промисловий видобуток нафти, знайдену на городі люди не продадуть, бо вона не має жодної цінності. І в господарстві не знадобиться.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

На місці старої копанки нафти в Бориславі утворилась яма з “чорним золотом”
Випуски ТСН Вчора, 21:28

Власники городу хотіли садити часник та цибулю, а натрапили на нафту. Провалля з чорною рідиною на городі раптово утворилося вночі. Жінка каже, що яму помітила зранку і дуже перелякалася, адже до будинку лише кілька кроків і провалитися під землю міг будь-хто. Фахівці заспокоюють, що нічого надприродного у цьому немає. Так дала про себе знати стара копанка.