На Львівщині відкрили новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер

logo


image

На Львівщині у селі Устя Стрийського району відкрили новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер.

Про це ШоТам повідомили автори проєкту.

Команда проекту «ДніСтер: береги та притоки» розробила безкоштовний культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня, який проходить берегом Дністра. Протяжність маршруту 13 км.

Під час проекту розроблено інформаційну брошуру з картою та основною інформацією, що дає змогу туристу самостійно спланувати прогулянку берегом річки. Брошуру можна отримати на початку маршруту в селі Устя, Стрийського району, поблизу Народного дому або в альтанці над Дністром.

Автори розповідають, що цінність проекту в тому, що починають розвивати територію, яка є мало знаною, але в той же час, має туристичний потенціал.

Справжнім викликом для команди стала прочистка маршруту, адже він проходить по дамбі вздовж Дністра, яка не чистилась вже багато років. Місцевий підприємець з допомогою людського ресурсу та техніки цю дамбу розчистив від багаторічних насаджень та молодих дерев. Перевагою того, що маршрут проходить по дамбі є те, те вона є вищою від рівня землі і турист йде по підвищені з якого відкриваються панорамні вигляди на Дністер та територію рівнинного Передкарпаття.

Частина маршруту проходить по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. У другій половині XIX століття вирішено випрямити русло Дністра, оскільки річка була тут дуже звивистою. Таким чином колишні вигини було відокремлено від річки. Часто стариці є місцем існування вразливих видів, постійного або тимчасового перебування багатьох тварин (земноводних, риб, птахів). 

Значну частину маршруту займають водно – болотні угіддя, які є місцем існування вразливих видів та притулком для різнобарвних комах, земноводних, птахів, різноманіття квітів і трав.  Екосистема водно-болотних угідь – ідеальне місце для організації природничих відряджень та спостереження за птахами.

Про авторів проєкту

Під час проекту команда співпрацювала з експертами  у сфері збереженні та популяризації культурної спадщини, орнітологами, краєзнавцями, експертами у сфері туризму. Ганна Кузьо – популяризаторка бьордвочінгу в Україні, орнітологиня, долучилася до створення стендів про птахів.

Історичні довідки підготували експерти у збереженні та популяризації культурної спадщини з громадської організації Вирій Христина Дубницька, Ольга Свідзинська та Тарас Радь. До розробки концепції розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл було залучено Сергія Підмогильного, експерта з туризму, координатора з розвитку мережі Greenways Ukraine – Зелені Шляхи України та Олександра Бурсанова, керівника Туристичного товариства «Карпатські стежки».

Про проєкт

Проект «Дністер: береги та притоки» реалізується на основі концепції «Зелених шляхів». «Зелені шляхи» – Greenways – це багатофункціональні маршрути для пересування безмоторними транспортними засобами чи пішохідним способом, що проходять вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок і закинутих залізничних колій.

Ці маршрути координуються місцевими товариствами з метою впровадження концепції сталого туризму і пропаганди здорового способу життя. Зелені маршрути є основою для реалізації місцевих ініціатив соціального характеру і проектів, пов’язаних з охороною природних ландшафтів, збереженням культурної спадщини, екологічним туризмом і транспортом, що не забруднює навколишнє середовище.

Проєкт «Дністер: береги та притоки» передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. 

Проєкт «ДніСтер: береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.