На Львівщині відреставрували дерев’яну церкву XVII століття

logo


У с. Дернів Кам’янка-Бузького району на Львівщині відреставрували пам’ятку архітектури національного значення дерев’яний храм святого Микити XVII століття. Сьогодні, 18 квітня, з нагоди Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць її урочисто відкрили, повідомляє департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

У церкві замінили перекриття, реставрували хрести, замінили вікна, підлогу, понизили рівень ґрунту навколо церкви і благоустрій, облаштували захист від блискавок та провели вогнезахисну обробку. У 2016 році на реставрацію церкви виділили 500 тис. грн. У 2017 році – ще 330 тис. грн. Перед тим останній раз храм реставрували у 1977 році.

«Церква була у жалюгідному стані, тому треба було робити як першочергові протиаварійні укріплюючі роботи, так і реставраційні. Основні конструктивні елементи ‒ це бруси стін, які з часом прогнили, тож їх значною мірою довелося міняти. Всередині храму ми розчистили стіни, щоб зберегти стінопис 19 століття, відновили підлогу, двері», ‒ наголосив головний архітектор проекту реставрації церкви Сергій Піньковський.

фото ЛОДА

Зараз церква збережена в автентичному вигляді – тризрубна, одноверха, без прибудов і дуже компактна за розмірами.

«Цей храм перебуває на балансі департаменту архітектури і він уже включений в туристичний маршрут. Тут є частини фресок на стінах, які теж треба дослідити», ‒ розповіла в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Оксана Ткачук.

Церква святого Микити у селі Дернів збудували із соснових брусів у 1666 році у стилі галицької школи народної архітектури. Вона належить до пам’яток архітектури національного значення.