На Львівщині виникли 247 пожеж сухої трави

logo


14:00 27 квітня 2018 р.

27 квітня у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулася прес-конференція на тему «Проблеми пожеж, які виникають внаслідок випалювання сухої рослинності».

Про це повідомили сьогодні, 27 квітня, в прес-службі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України, де також розповіли: «Спікерами прес-конференції стали заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області із запобігання надзвичайним ситуаціям Юрій Кагітін та начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич».

Зокрема, Юрій Кагітін зазначив: «Станом на сьогодні, на території Львівської області виникло уже 247 пожеж сухої трави на загальній площі близько 80 га, внаслідок яких знищено вісім будівель, травмовано одну людину, ще одна людина загинула.  Для гасіння пожеж в екосистемах залучали майже дві тисячі рятувальників, 463 одиниці техніки, затрачено 15 тонн пального.

«Випалювання сухої рослинності людьми також призвело до 2 лісових пожеж. Одна з них виникла на території Куткірського лісництва в селі Полтва в Буськоиу районі, внаслідок якої було знищено лісові культури на площі близько п’ять гектарів», – доповнив Юрій Кагітін.

Натомість начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич розповів: «Ми розробили законопроект, у якому передбачено підняття штрафів від 30% до 50%. Саме тоді ми зможемо не лише проводити роз’яснювальну роботу, але й мати серйозний каральний механізм. Особа-власник буде відповідати за свою ділянку. На разі очікуємо на погодження цього проекту».

«Ще однією важливою проблемою є те, що спалювання сміття і сухостою призводить до загорання торфу в місцях його покладів. На території Львівської області уже зафіксовано 12 таких пожеж. Ліквідація цих пожеж є особливо складним процесом, оскільки вони розповсюджуються на значні площі, під час гасіння виявляються нові осередки горіння, торф прогорає до 2 м в глибину його залягання. Тому гасіння торф’яних пожеж може тривати й кілька днів», – доповнив Микола Маланич

«Аби запобігти пожежам в екосистемах Головним управлінням спільно з Державною екологічною інспекцією проводяться ряд превентивних заходів. Зокрема, організовано інформування населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах, торфополях і місцях масового відпочинку громадян. Ініційовано звернення до церковних громад про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед вірян щодо дотримання правил пожежної безпеки у пожежонебезпечний період», – запевнили також в обласному управлінні ДСНС у Львівській області.

«Ініційовано проведення районних (міських) комісій з питань ТЕБ і НС із залученням до них голів сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, на яких розглядаються питання щодо проведення відповідних профілактичних заходів щодо виникнення лісових, торф’яних пожеж та горіння сухої трави. Спікери також зазначили, що проводиться спільна робота по проведенню спільних рейдів, з метою запобігання виникненню пожеж в екосистемах та їх своєчасного виявлення», – поінформували також в обласному управлінні ДСНС у Львівській області.