На Львівщину вперше приїхала координаторка системи ООН в Україні: Про що домовилися

logo


МІСТО

Голова Львівської ОДА окреслив потенційні напрямки співпраці


Фото: ЛОДА

Сьогодні, 28 вересня, на Львівщину приїхала координаторка системи ООН, координаторка з гуманітарних питань ООН в Україні Оснат Лубрані. Це перша її поїздка на Західну Україну, зокрема у Львівську область.

Під час зустрічі голова Львівської ОДА Максим Козицький окреслив потенційні напрями співпраці Львівщини з ООН.

«Зараз багато працюємо для того, аби забезпечити безбарєрний простір для дітей з інвалідністю. Вважаємо, перспективним може бути залучення грантових коштів для модернізації закладів професійно-технічної освіти та інклюзивної освіти. Також хотіли б реалізувати такі проєкти із залученням грантових коштів ООН: очищення поверхневих водних об’єктів, в тому числі транскордонних річок. Реалізація програм з  переробки твердих побутових відходів. Збереження водно-болотних угідь. Збереження та примноження біорізноманіття в області», – зазначив Максим Козицький.

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лотта Сільвандер, яка також прибула сьогодні на Львівщину, відзначила, що Львівська область постійно і послідовно працює над тим, аби ліквідувати застарілу систему інтернатів і сиротинців, натомість виховувати дітей-сиріт у сім’ях: 

«Тут є розуміння того, що діти повинні зростати в сім’ях, що їм потрібні тепло і підтримка батьків. Ми також дуже добре розуміємо, наскільки життя і виховання в інституційній установі є шкідливим для дитини».

Оснат Лубрані розповіла, що першою зустріччю вона та представники Львівщини поки що визначили коло проблем, над якими спільно працюватимуть:

«Агент ООН, який працює в Україні, зосередився в основному на тому, щоб надати оцінку існуючої ситуації у різних аспектах, і на основі цієї оцінки напрацювати рекомендації щодо стримування впливу пандемії і відновлення соціально-економічної галузі. Ми провели близько 50 таких оцінок, але зосереджуся на тій, яка стосувалася гендерної перспективи наслідків пандемії. Наприклад, великий відсоток медичних працівників – це жінки. Після того, як закрилися школи і діти залишилися вдома, зріс рівень домашнього насильства», – пояснила координаторка системи ООН. 

Вона також додала, що ООН турбують питання меншинних груп, які зазнали на собі вплив пандемії, бездомних, та тих, хто перебуває у тюрмах.