На рахунку Львівської обласної психіатричної лікарні майже не має грошей – керівник закладу

logo


image

На офіційній сторінці Львівської обласної психіатричної лікарні повідомили, що на рахунках медзакладу майже не залишилося грошей. За словами керівника психіатричної лікарні Богдана Чечотки, найбільш недофінансованими залишилися люди, які вчинили певні злочини, але мають психічні розлади. Також бракує грошей на лікування інших пацієнтів, харчування та заробітну плату медперсоналу.

Працівниці кухні розповідають, щодня використовують більше ста кілограмів крупи, 10 кілограмів масла та стільки ж олії. А найбільше бракує риби та м’яса.

“На обіди перші страви і там йде каша, перлова чи рис, ячмінка чи пшенична і йдуть з того підливи, соуси, так сказати правильно. Підливи йдуть з риби, з курки чи з м’яса”, – розповідає шеф-кухарка Ірина Макар.

Жінка додає, харчами часто допомагають волонтери. Одна із них – Ірина Плахтій. Жінка розповідає, спочатку важко було долучити благодійників, які б допомагали не лише на свята, а й впродовж року

“Вже зараз навіть з сіл везуть і картоплю, і буряк, і моркву, долучаються багато підприємств, які готові давати м’ясо. Лікарні потрібно все, зараз в ковідний період, починаючи від тестів, експрес-тестів з антигеном, закінчуючи харчуванням, або навпаки”, – каже голова опікунської ради Ірина Плахтій.

Проблеми із фінансуванням психіатричної лікарні тривають уже 2 роки, розповідає її керівник Богдан Чечотка. За його словами, через недофінансування із державного бюджету, для пацієнтів, які скоїли тяжкі злочини, але повинні бути на лікуванні, бракує 15 мільйонів гривень. А на утримання людей із психічними розладами, хто не може потрапити у психоневрологічні інтернати, або має протипоказання для перебування у них – бракує 10 мільйонів.

“В нас є 2 джерела фінансування, крім надходження власних коштів, це є кошти НСЗУ субвенція з держбюджету, яка йде на судово-психіатричну експертизу ну і власні надходження. В середньому – це субвенція і кошти НСЗУ. Це близько 9,5 млн грн в місяць, місячний фонд зарплати – це трошки більше 10 млн грн, а ще треба харчувати, а ще треба медикаменти, а ще треба якісь операційні видатки здійснювати”, – пояснює Богдан Чечотка.

Частина пацієнтів, які перебувають у психіатричних стаціонарах, потребують догляду, а не лікування. А це не медична послуга, а соціальна, розповідає представниця Національної служби здоров’я Лілія Гудзь.

“Якщо пацієнт не потребує лікування, йому не місце в лікарні, він не повинен там бути, він повинен жити вдома, якщо в нього є така можливість, якщо ні – то в спеціальному інтернаті. І я так розумію, саме з такими пацієнтами у лікарні є складнощі. Львівська обласна психіатрична лікарня має договір з Національною службою здоров’я на таку медичну допомогу: на амбулаторну психіатричну, стаціонарну психіатричну, паліативну і стоматологічну допомогу. Сума договору, тобто сума коштів, які може отримати за 9 місяців Львівська обласна психіатрична лікарня – це понад 80 млн грн”, – пояснює директорка департаменту комунікацій НСЗУ Лілія Гудзь.

У службі здоров’я України пояснюють, оплата за програмою медичних гарантій не єдине джерело фінансування для закладу. Фінансувати психіатричну лікарню мають і з місцевого бюджету. І в лікарні мають право надавати платні послуги, які офіційно затверджені. Також за словами Богдана Чечотки, психіатрична лікарня намагатиметься укласти договір із департаментом соціального захисту, для соціального супроводу пацієнтів.

Що відомоНа Львівщині працівники психіатричної лікарні “Заклад” у вересні виходили на протест. Деякі медсестри та молодший медичний персонал ще з липня залишилися без роботи.26 липня працівники обласної психіатричної лікарні “Заклад” пікетували під стінами Львівської облдержадміністрації. Там зібрались приблизно 20 людей. Медики вимагали виплати їм зарплату, яку їм заборгували ще від квітня.У листопаді 2020 року медики лікарні заклад перекривали міжнародну трасу біля села Луб’яна Миколаївського району. Медики вимагали, аби їм виплатили заборгованість із зарплати починаючи від серпня.На початку червня 2020 року керівники психіатричних лікарень, зокрема установи “Заклад”, заявили про брак грошей для харчування хворих, а також для майбутніх закупівель ліків. Як повідомив головний лікар обласної психіатричної лікарні “Заклад” Юрій Шипов, тоді медзакладу допомагали благодійники.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону