На сміттєзвалищі в Грибовичах встановлять систему дегазації

logo


Для забезпечення рекультивації міського полігону ТПВ у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівщини, виконком міськради затвердив 26 жовтня конкурсну документацію для спорудження та експлуатації системи дегазації на сміттєзвалищі.

Як передає кореспондент сайту 032.ua, облаштувати систему дегазації планують коштом інвестора, а зекономлені в бюджеті кошти на цьому проекті, підуть на інші заходи з рекультивації полігону.

Зі слів директора ЛКП “Зелене місто” Вадима Ноздрі, конкурс мають оголосити найближчим часом.

Як йдеться у конкурсній документації, львівський полігон ТПВ є своєрідним біохімічним реактором, у надрах якого, у певних умовах, розвиваються процеси анаеробного розкладання компонентів органічного походження, у результаті чого генерується біогаз, який може бути вибухонебезпечним.

Читайте також: П’ять компаній змагатимуться за будівництво сміттєпереробного заводу у Львові

За попередніми оцінками, об’єм звалищного газу може генерувати до 1 мВт енергії. За таких умов підключення до електромережі та продаж отриманої з використанням біогазу електроенергії за “зеленим тарифом“ робить цей проект економічно привабливим.

Впровадження системи збору й утилізації відбуватиметься у декілька етапів та розпочнеться після отримання компанією-переможцем усіх необхідних дозволів. Новий інвестор має зайти на полігон до грудня 2028 року.

Згідно з умовами, переможець конкурсу за власні кошти повинен отримати та виконати технічні умови у ПрАТ “Львівобленерго”, придбати та розмістити до 31 березня 2019 року на території полігону КТП на 250 кВТ.

Розмістять когенераційну установку на ділянці в межах сміттєзвалища, площею 0,6 – 0,8 га.

Читайте також: Садовому запропонували будувати сміттєпереробний завод у Грибовичах

За право доступу на полігон, підприємець має виплачувати не менше 10% від отриманого доходу з продажу електроенергії та заплатити аванс у розмірі 30% від номінального очікуваного обсягу доходу за перші 12 місяців комерційної експлуатації.

Переможець конкурсу також зобов’язаний здійснити разові внески на розвиток соціально-економічної інфраструктури Грибовицької та Малехівської сільських рад по одному мільйону гривень для кожної, за їх згодою.

Здати в експлуатацію систему дегазації полігону ТПВ мають через пів року з моменту підписання договору на виконання комплексу робіт. Дозвіл на комерційну експлуатацію та передача прав на весь обсяг отриманого біогазу буде надано переможцю конкурсу починаючи з 20 травня 2019 року.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua показував, як готують сміттєзвалище до рекультивації. Додамо, що уже в листопаді мають оголосити відповідний тендер.