Наскільки ефективно працює “Львівелектротранс”: порівняльний аналіз по Україні

logo


Ключовим показником у дослідженні виявилась вартість проїзду. Львів опинився посередині між найвищими та найнижчими показниками. На першому місці опинилась столиця – у Києві за проїзд пасажири платять по 8 гривень, при цьому там у тестовому режимі працює електронний квиток. На другому місці – Маріуполь із 7 гривнями, третє місце розділили між собою Тернопіль, де також працює е-квиток, Харків та Дніпро – по 6 гривень за один проїзд.

У Львові, як і в ряді інших великих міст (Одеса, Миколаїв, Чернігів, Краматорськ та інші) вартість проїзду становить 5 гривень. Окрім цього, львів’яни можуть трохи економити завдяки проїзним. Але львівські чиновники вже говорять про підвищення ціни на квитки до 6 або навіть 7 гривень. Решта міст, як-то: Суми, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ беруть з пасажирів по 4 гривні або менше за одну поїзду в електротранспорті. Найменша вартість у тролейбусах Кременчуга – 2 гривні, хоч у цьому місті майже все депо складається із нових низькопідлогових машин.

Собівартість одного кілометра транспортної роботи – це ще один важливий показник, який добре показує видатки транспортного підприємства. У Львові виявилась найвища собівартість 1 км пробігу електротранспорту в групі трамвайно-тролейбусних господарств – 69,58 гривень. Трохи менший показник у Запоріжжя, де витрачають 62,33 грн за 1 км пробігу. У інших містах цей показник коливається в межах 53 – 38 гривень. Найнижча собівартість одного кілометра пробігу електротранспорту – в Миколаєві – 34,87 грн.

При цьому, за даними “Укрелектротрансу”, з 32 комунальних підприємств, лише 12 мають розраховану собівартість перевезення пасажирів нижчу, ніж встановлена вартість проїзду. Найбільша різниця – у КП “Міський тролейбус” Кривого Рогу, де собівартість проїзду на кінець жовтня становила 10,14 грн, а тариф – 2,5 грн.