Недобудовану школу на Львівщині продали за 10% початкової ціни

logo


24 квітня відбувся голландський аукціон з продажу недобудованої школи у селі Розгірче, який організовувала Стрийська міська рада.

Джерело: Еспресо.Захід.

школа у Розгірче

На аукціон зголосився один учасник – фермерське господарство “АГРО-ДАР ЕКО”, зареєстроване у Розгірче. Господарство погодилось заплатити за довгобуд 594 769, 88 грн, хоча стартова ціна була 2 832 237,5 млн грн. 

Якщо угоду купівлі-продажу таки укладуть, то менш орієнтовно за 15 тис. доларів покупець отримає цеглянубудівлю, загальна площа якої 1990 кв. м. До складу лота входить будівля школи (61% готовності), котельня (44% готовності), а також убиральня,  та дві очисні споруди. Площа ділянки, на якій розташовані об’єкти – 15000 кв.м. (1,5 га). 

Що таке голландський аукціон і для чого він потрібен

Оскільки це не перша спроба Стрийської міськради продати цю недобудовану школу, цього разу вирішили знайти покупця через голландський аукціон. Він особливий тим, щостартову ціну поступово знижують, поки хтось з учасників, не зафіксує зниження – це буде його ставка. Якщо учасників аукціону декілька, то після етапу зниження ціна може знову зрости. Однак на цих торгах претендент був лише один, тож йому ні з ким було торгуватись.

Голландські аукціони здебільшого організовують, аби продати майно, на яке важко знайти покупця, а його утримання завдає збитків власнику. Їх також часто використовують для перепродажу боргів.  

До слова, на торгах, які були заплановані на 16 квітня, але не відбулись, стартова ціна лота була  5 664 475 грн. Тобто фактично, аби продати цей довгобуд, ціну довелось знизити майже вдесятеро. 

На початку квітня управління комунальним майном Стрийської міської ради уже оголошувало аукціон з продажу недобудованої школи у селі Розгірче, яка багато років була орієнтиром для туристів, які хотіли відвідати давній печерний монастир. Однак тодіаукціон не відбувся.