“Немає підстав вважати, що пенсіонери за віком мають право на безплатний проїзд”, – правники

logo
165016_nemae_pidstav_vvazhati_wo_pensioneri_za_v.jpeg


Як відомо, з 20 січня у Львові пенсіонери змушені будуть платити повну вартість проїзду (5 грн) у автобусах, які обслуговують приватні перевізники.

Представники Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників оприлюднили на своєму сайті кілька актуальних роз’яснень з цього приводу, – інформує кореспондент сайту 032.ua.

По-перше, рішення про 100% оплату вартості проїзду пенсіонерів прийняли керівники автотранспортних підприємств.

“Серед них і автотранспортні підприємства, які не входять до складу Асоціації перевізників Львівщини. Голова асоціації через прес-службу й інші ЗМІ лише оприлюднив рішення”, – йдеться у тексті роз’яснення.

По-друге, перевізники рекомендують правникам “ознайомитися ретельно із Законом України “Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії” та визначитися, чи Постанова Кабміну має вищу юридичну силу від вказаного закону”.

По-третє, представники Асоціації зазначають, що із ст. 19 ЗУ “Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії” “без жодних коментарів чітко зрозуміло, як встановлюють пільги на транспорті”.

Окрім цього, львівські перевізники наголошують: вони отримали фахове пояснення від юридичної компанії “Феміда Груп”, зокрема, про те, що ВРУ досі не прийняла у встановленому порядку закон, який би передбачав безоплатний проїзд для пенсіонерів за віком у транспорті.

“До цього часу Верховною Радою України, у встановленому ч. 1 ст. 19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» порядку, не прийнято закон, який би передбачав безплатний проїзд для пенсіонерів за віком щодо оплати транспортних послуг на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах. Відтак, немає підстав вважати, що пенсіонери за віком у визначеному Законом порядку мають право на безплатний проїзд щодо оплати транспортних послуг на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах», – зазначили правники.

“На основі отриманої відповіді можна стверджувати, що прийняте керівниками автотранспортних підприємств рішення про відсутність законних пільг для пенсіонерів не вступає в конфлікт з чинними Законами України”, – резюмували в Асоціації перевізників.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua публікував перелік комунальних автобусів Львова, якими пенсіонери зможуть і надалі користуватися безкоштовно.

Читайте також:

У Львові вирішили поскаржитися на перевізників в “Укртрансбезпеку”.


А поділитися?