Нове приміщення Львівського обласного учнівського Центру краєзнавства перетворили на довгобуд

logo


Вихованці обласного Центру краєзнавства і туризму не мають приміщення для занять. А тому у гуртках займаються хто де: їх порозкидали по школах та інших дитячих закладах. А учнів, які до Львова приїздять з інших міст, центр краєзнавства замість власної турбази розміщує, де доведеться.

Один із гуртків Центру краєзнавства – гурток з пішого туризму – займається у спортзалі лінгвістичної гімназії. На занятті лише частина учасників від Львівщини, які поїдуть на Кубок України. Решта тренується у районах області. Та якби центр краєзнавства мав свою туристичну базу, команда готувалась би у повному складі.

«У команді мають притертися люди однозначно. Їм важливо спілкуватися поза тренуванням. Вони один одного мають знати краще, ніж коли їх зігнали суто на етапі і вони працюють», – зазначив керівник гуртка з пішого туризму Андрій Мазур.

Будівля, де могли би займатися усі гуртківці центру краєзнавства, на вул. Франка, 156 стоїть зачиненою уже понад п’ять років. Там також є дитяча турбаза на 50 місць і їдальня. Але споруди не здають – всередині залишилися внутрішні роботи.

«Ми маємо таку негласну інформацію про те, що хтось поклав око на цей будинок. Ми можемо і здогадуватися, хто це. Ще на самому початку будівництва намагалися депутати, скажемо так, окремі депутати тодішньої обласної ради, а нині Верховної Ради, щоб призупинити це будівництво і забрати у нас недобудовану базу. Тут хотіли будувати п’ятизірковий готель», ― розповів директор обласного Центру краєзнавства учнівської молоді Михайло Набитович.

Нове приміщення для учнівського краєзнавчого центру побудували замість старої турбази, на місці якої звели польський консулят.

Зараз під егідою центру працюють 42 гуртки в області і десять у Львові. Проте тільки один із них через брак приміщень залишився у центрі, решта ― при школах.

«Я з дітьми цілий рік провела всі заняття на території Львова по екскурсіях. А якщо була дощова погода, то ми сиділи в їдальні. Це був гурток «Літературне краєзнавство», ― поділилась заступник директора з навчально-виховної роботи Марія Деленко.

Та навіть за таких умов гуртківці їздять на змагання і конференції по усій Україні.

«І грамоти маємо, і дипломи, і кубки маємо. Наші вихованці гуртків їздять на змагання з пішого туризму, їздять на Всеукраїнську Джуру. Привозять, дуже тішимося, коли є призові місця», ― розповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Лариса Бенькалович.

До речі, патріотичну гру «Сокіл Джура» придумали колись саме у Львівському центрі краєзнавства. А от нової будівлі, де юні краєзнавці і патріоти могли б займатись усі разом, чомусь так і не завершують ― начебто через брак грошей.

«На сьогодні залишкова вартість, яка потрібна, щоб завершити об’єкт, це є понад 8 млн, десь близько 9 млн гривень. Ми подавали також цей об’єкт на ДФРР. Будемо бачити, які результати конкурсної комісії, результати будуть вже після 15 березня. Чи можливо, що цю будівлю передадуть на якісь інші потреби, готель або щось інше ― я думаю, що це є абсолютний нонсенс, тому що на сьогодні є чітка позиція як обласної адміністрації, так і обласної ради», ― прокоментувала заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.

Ймовірно, що цьогоріч краєзнавчий центр таки отримає нове приміщення, кажуть обласні чиновники. А допомоги мають намір просити і в міста.